İzmit Belediyesi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım’da dünyanın en zengin Atatürk Evi Müzesi’nde Atatürk’ü anma programı gerçekleştirdi. Atatürk Evi Müzesi’nde gerçekleşen programa Sabiha Gökçen’in manevi oğlu Eriş Ülger, İzmit Belediyesi Koordinatörleri Hakan Yalçın, Ozan Aksu ve Nurullah Özer, Kültür Danışmanı Ali İhsan Engür, Özel İzmit Dil Zamanı Kişisel Gelişim Kursu, Sevgi Tomurcukları Anaokulu öğrenci ve öğretmenleri ve çok sayıda misafir katıldı. 

resize_10 Kasımda Atamız Atatürk Evinde anıldı (1)

resize_10 Kasımda Atamız Atatürk Evinde anıldı (8)

KARANFİL BIRAKILDI

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. Yıldönümünde Atatürk Evi’nde gerçekleştirilen anma programında saatler 09.05’i gösterdiğinde katılımcılar saygı duruşuna geçerek ardından İstiklal Marşı’nı okudu. Öğrenciler, önce Atatürk heykeline karanfil bıraktı ardından da O’na olan sevgilerini şiirle ifade ettiler. Ayrıca anma programının ardından tüm ziyaretçilere helva ikramı yapıldı. 

resize_10 Kasımda Atamız Atatürk Evinde anıldı (2)

ERİŞ ÜLGER’İN KATILIMIYLA

Ata’mızın vefatının 83. yılında Atatürk’e ait kişisel eşyaların yer aldığı Atatürk Evi müzesinde gerçekleşen anma töreninin ardından ziyaretçiler Sabiha Gökçen’in manevi oğlu Yüksek Mimar ve Araştırmacı Yazar Eriş Ülger ile birlikte müzeyi gezdi. Sabah saatleri itibariyle çok sayıda misafir ağırlayan dünyanın en zengin Atatürk Evi Müzesi, misafirlerini yine büyüledi.

resize_10 Kasımda Atamız Atatürk Evinde anıldı (10)

resize_10 Kasımda Atamız Atatürk Evinde anıldı (9)

resize_10 Kasımda Atamız Atatürk Evinde anıldı (7)