100’üncü yıl kutlamaları 7 gün sürecek

İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı nedeniyle,

7 gün sürecek etkinliklerle 7’den 70’e tüm İzmitliler farklı bir hafta yaşayacak.

İzmit Kent Meydanı’nda, Milli Mücadele dönemi ve İzmit’in kurtuluşunda kanının son damlasına kadar direnen kahramanlarımızı anarak başlayacak programlar kortejle devam edecek.

Sergiler, gösteriler, yarışmalar, konserler, yöresel etkinlikler ve sportif faaliyetlerin yer alacağı kutlamalar İzmit Belediyesi tarafından organize edildi.

Milli bayramlarımızı farklı bir bakış açısıyla, festival çerçevesinde kutlanması konusunda çalışma yapılması nedeniyle ilk 3 gün İzmit Kent Meydanı’nda gerçekleşecek.

Sürpriz programlar ve yarışmaların yapılacağı son Dört günü ise Sarısu Gençlik Kampı’nda devam edecek. Ünlü isimlerle sürpriz kutlama etkinlikleri organize eden İzmit Belediyesi 100’üncü yıl coşkusunu tüm vatandaşlara yaşatacak.

28 Haziran Pazartesi günü saat 20.00’de Şevval Sam, sevilen şarkılarını İzmitliler için seslendirerek.

29 Haziran Salı günü yine saat 20.00’de besteci ve keman virtüözü

Prof. Dr. Cihat Aşkın, keman resitali ile nefesleri kesmek için kent meydanında sahneye çıkacak.

30 Haziran Çarşamba günü saat 20.00’da Kent Meydanında gerçekleşecek olan son etkinlikte ise Gül Özgüner Altun muhteşem sesiyle kulakların pasını silecek.

İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü kutlamalarının coşkusu İzmit’tin ardından Kandıra’ya da taşacak. Kutlamaların son dört günü İzmit Belediyesine ait Sarısu Kampı’nda devam edecek. Vatandaşlar, birbirinden renkli etkinliklerle bir yandan eğlenirken bir yandan da doğanın tadını çıkaracak. 1 Temmuz Perşembe saat 20.00’de Retrobüs,

2 Temmuz Cuma saat 20.00’da PERA,

3 Temmuz Cumartesi ise saat 20.00’da DJ Zafer Yıldız sahneye çıkarak uzun süredir sosyal hayattan uzak kalan vatandaşlara coşkulu bir akşam yaşatacaklar.

3 Temmuz Cumartesi günü ise birbirinden güzel şarkılarıyla vatandaşlarla tekrar buluşacak olan PERA, yeni klip çekimini Sarısu’da tüm vatandaşlarla birlikte gerçekleştirecek.

Değerli okurlar,

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,

böylesi önemli bir günde ekibiyle birlikte planladığı

etkinliklerle tüm İzmitlilere farklı saatler yaşatacak.

Açık havada yapılacak bu etkinliklere İzmitliler,

salgın çerçevesindeki kurallara uyarak katılmalı ve

coşkulu bir şekilde bu anlamlı günlerini kutlamalı…

YORUM EKLE