Pandemiye inat bayram coşkusunu sokaklara taşıyan İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda da araç konvoyları, bisiklet ve motosiklet geçidiyle İzmitlilere unutulmaz bir Gençlik Bayramı yaşatacak.

Yaşanan pandemi kısıtlamaları nedeniyle resmi ve dini bayramları evlerinde geçiren vatandaşlarımızı unutmayan İzmit Belediyesi, 19 Mayıs’ta da İzmit’in mahallerinde bayram coşkusu yaşatacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için özel organizasyonlar hazırlayan İzmit Belediyesi, yine geniş çaplı etkinliklerle İzmitliler’in karşısına çıkacak. Yerel sanatçıların bir araya geldiği online konserle İzmitliler’in kulaklarının pasını silecek olan İzmit Belediyesi tüm şehri otomobil, bisiklet ve motosiklet konvoylarıyla turlayacak.

MOTORLARLA İZMİT TURU

19 Mayıs Çarşamba günü şehrin tüm mahalle ve sokaklarını dolaşacak olan konvoylar, saatler 11’i gösterdiğinde pencerelere ve balkonlara çıkan İzmit halkını selamlayacak. Saat 18.00’de ise Atatürk Heykeli’nde buluşarak İzmit turu gerçekleştirecek olan bisiklet ve motosiklet grubu, İzmit’te bayram havasını yaşatmaya devam edecek. Mahalleleri dolaşacak olan bisiklet ve motosiklet konvoyu İzmitlilere bayram coşkusunu yaşatacak.

Hürriyet: 3. yılımızda 28 milyon BÜTÇE FAZLASI VERDİK Hürriyet: 3. yılımızda 28 milyon BÜTÇE FAZLASI VERDİK

E-SPOR TURNUVASI İLE İZMİT

İzmit Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği e-spor turnuvasıyla yeni nesile de heyecanlı günler yaşatacak. İzmitli e-spor tutkunlarını farklı bir maceraya da sürükleyecek olan e-spor turnuvasında birbirinden iddialı 64 takım yarışacak. Eleme turları başlayan ve 19 Mayıs’ta sona erecek olan Pubg mobile turnuvasının sonuçları ise İzmit Belediyesi sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.