19 Nisan 2022 Salı günü İzmit’e gelecek olan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu 'AK Partili kardeşim, korkma!" diyerek AKP'li seçmene seslenen bir video yayınladı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu 19 Nisan 2022 Salı günü İzmit’e geliyor. Gün boyu Kocaeli’de kalacak olan Davutoğlu, il teşkilatı tarafından düzenlenecek iftar programına katılacak. Esnaf ziyaretleri yapacak olan Davutoğlu, sahurda da teşkilat mensupları ve gençlerle bir araya gelecek.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sosyal medya hesabında paylaştığı videoda, AK Partililere seslendi;

Söz konusu kısa video kaydında “Bu ülkenin geleceğinde Maocular, Avrasyacılar, 28 Şubatçılar olmayacak. Senin iradene kimse ihanet edemeyecek. Gelecekte sen olacaksın” ifadeleri kullanıldı. Ayrıca  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve iş insanı Ethem Sancak'ın açıklamaları ve eski haberler yer aldı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “AK Partili kardeşim, korkma” notuyla Twitter hesabından paylaştığı videoda hükümeti eleştirdi.

Gözden kaçırmayın

Başkan Yıldızlı’dan Milletin Sesi mitingine davet Başkan Yıldızlı’dan Milletin Sesi mitingine davet

Ethem Sancak'ın “Tayyip Erdoğan, Büyük Orta Doğu projesinin eş başkanıdır. Aslında Amerika'nın desteğiyle geldi” sözleriyle başlayan videoda, Davutoğlu'nun daha önce yaptığı konuşmalara yer verildi ve “milletin emeğiyle, oyuyla, alın teriyle, gözyaşıyla, fedakarlıklarıyla kurulup yükselen bir partinin yönetimini Bahçeli'ye; dış politikasını Perinçek'e; ekonomisini Albayrak'a; akıl hocalığını Ethem Sancak'a teslim ettiğinizden beri; medyayı, siyaseti ve devlet yönetimini troll çetelerine, hak hukuk bilmez, tüyü bitmemiş yetimin hakkını gasp edenlere bıraktığınızdan beri; bir grup vesayet artığını hak bilen hukuk bilen, ne yapması ne yapmaması gerektiğini ölçebilen insanlarınıza tercih ettiğinizden beri iflah olmadınız. Farkında mısınız?’’ denildi.

'SENİN İRADENE KİMSE İHANET EDEMEYECEK'

“Bu ülkenin geleceğinde Maocular, Avrasyacılar, 28 Şubatçılar, dava sahtekarları, müteahhit çeteleri, siyaset esnafları olmayacak. Senin iradene kimse ihanet edemeyecek. Gelecekte sen olacaksın.” Şeklinde devam eden video görseli ayrıca Davutoğlu’nun ‘’ben davadan sapmadım, ancak AK Parti bütün kurucu değerlerinden ve davadan saptı ve o nedenle davayı korumak adına arkadaşlarımızla zor ve mihnetli bir yolu seçmek zorunda kaldık, biz dava üzereyiz sapanlar onlar’’ mealindeki beyanlarına yer veriliyor.