İzmit Belediyespor’un şampiyonluğu kentte coşkuyla kutlanacak İzmit Belediyespor’un şampiyonluğu kentte coşkuyla kutlanacak

İzmit Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısının ikinci birleşiminin birinci oturumu gerçekleşti. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında 2022 yılına ait faaliyet raporları kamuoyuna sunuldu. 

“SPORCULARIMIZI TEKRAR KUTLUYORUM”

İzmit Belediyesinin 2022 yılındaki spor faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Hüriyet, “Spor ve sporcuya, özellikle amatör spora destek vermeye devam ettik. Okullara spor malzemesi yardımlarımız oldu. Amatör spor kulüplerine malzeme desteği sağladık.  İzmit Belediyespor Atletizm Takımı, Kadın Atletizm Takımı, U18 Kız Basketbol Takımı, Yüzme takımı Karate takımı, Yağlı Güreş ve İzci takımımız ulusal ve yerel pek çok yarışmaya katılım sağlayarak, pek çok ödül madalya, kupa kazandı. Buradan ben de sporcularımızı tekrar tekrar kutluyorum. 

“KAPALI YÜZME HAVUZUMUZDA EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

İzmit’te spor alanında başarılı insanlar yetişmesi için Tepeköy Mahallesi’nde bulunan Kapalı Yüzme Havuzumuzda devam ettiğimiz Yüzme Bilmeyen Projemizde 500 öğrenciye yüzme eğitimi verdik. Eğitim alan öğrencilerimiz arasından başarılı olanlar lisanslı sporcu oluyor.  İzmit sınırlarında yeni rotalar oluşturarak köy ilişkili doğa yürüyüşlerini kapsayan Bizim Köy Doğa Yürüyüşü Projesi her ay başka bir köyde devam ediyor. Ayrıca bu etkinliğimizde köylerin tanıtımı da yapılıyor. Katılımlar çok yoğun oluyor ve İzmitliler oldukça ilgi gösteriyor. 

“KOCAELİSPOR İFTARI ÖZEL BİR GECEYDİ”

Kocaelispor’un 1996-1997 Türkiye Kupası Sampiyonluğu’nun 25. Yıl Dönümü için bir iftar yemeği organize ettik.  Kocaelispor’un tarihine damga vuran pek çok değerli ismi ağırladık. Çok güzel ve anlamlı bir etkinlik oldu. Özellikle 25 yıl sonra bir araya gelen futbolcular Türkiye Kupasını aldıkları maçın özetini hep beraber izleyince duygusal anlar yaşadılar. Bizim için de çok özel bir geceydi. 

“YAZ SPOR OKULLARI DÜZENLEDİK”

Yaz spor okulları kapsamında ücretsiz olarak sunduğumuz yüzme dersi hizmetinden geçtiğimize sene Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında toplam 4.480 çocuğumuz faydalandı. Amatör spor kulüpleriyle şampiyonlar gecesi’nde bir araya geldik ve Amatör kümede şampiyon olarak Süper Amatör Kümeye çıkan Bekirderespor, İzmit Gültepe Spor ve Alikahya Belediyespor için şampiyonlar gecesi düzenledik” dedi.