Doğal güzellikleri, mavi bayraklı plajları, yöresel lezzetleri ve güler yüzlü insanlarıyla tanınan turizmin gözdesi Kandıra, bisiklet tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Bu yıl üçüncü kez Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 7-10 Eylül arasında düzenlenecek festivalde bisikletçiler Kandıra’nın doğal turistik öneme sahip mekanlarını tanıtmak için pedal çevirecek.

3 gün sürecek festivalin merkez noktası yine Kerpe olacak. Bisikletçiler 4 gün boyunca Bağırganlı, Cebeci, Akçakoca Bey Mezarı, Babatepe, Pembe Kayalar, Babalı Kültür Alanı gibi tarihi ve doğal güzelliklerin yer aldığı rotalarda pedal çevirecek. 

Tüysüzler Çınar Çocuk Evi kayıtları başladı Tüysüzler Çınar Çocuk Evi kayıtları başladı

Kandıra’nın sadece doğal güzellikleri değil, lezzetli yemekleri de tanıtılacak. Yurtiçi ve yurtdışından 300’den fazla bisikletçinin ilimize geleceği festivalde Kandıra’nın köylerinde yöresel lezzetleri de tadılacak. Festivale 68.000 kişi başvurdu.

TURİSTİK MEKANLARDA PEDAL ÇEVRİLECEK

7-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Turizm ve Bisiklet Festivali’ne katılacak 300’den fazla bisikletçi, mutluluk için pedal çevirecek. Kocaeli’nin incisi Kandıra’da çadır kampı yaparak Karadeniz sahillerini keşfedecek olan bisikletçiler hem deniz, hem kıyı hem de doğa turizmi ile Kocaeli’nin tanıtılmasında önemli bir rol oynayacak. Kocaeli Bisiklet Platformu ve Kandıra Belediyesi’nin paydaş olacağı festivalde bisiklet severler yine eşsiz Kandıra Sahillerinde pedal çevirecek.

FESTİVALE YOĞUN İLGİ

Kocaeli Turizm ve Bisiklet Festivalinin kayıt gününde ilginç anlar yaşandı. Festivalin kayıt sayfasına ülkemizin farklı şehirlerinden 68.035 giriş gerçekleştirildi. Yoğun talep sonrası sadece bir dakika içerisinde 300 asil ve 181 yedek kayıt alındı.