İzmit Belediyesi'nin, kente önemli hizmetlerde bulunan Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası eski Başkanı Doç. Dr. Utkan Mutman’ın adını yaşatacağı parktaki oturma grupları tahrip edildi. İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Koordinatörü ve Yeşilova Mahalle Muhtarı Ali Filiz ile Gündoğdu Mahalle Muhtarı Çetin Ersoy, parkta incelemelerde bulundu. Filiz ve Ersoy, parktaki tahribattan büyük üzüntü duyduklarını belirterek mahallelinin parka sahip çıkmalarını istedi. 

FİLİZ, “BU GÖRÜNTÜLER HİÇ YAKIŞMIYOR”

İlk açıklama: "Yürüyüşümüz Sürüyor, Buradayız!" İlk açıklama: "Yürüyüşümüz Sürüyor, Buradayız!"

Ali Filiz, “Sevgili gençlerimize seslenmek istiyorum. Yapılma aşamasında olan bir parka bu görüntüler hiç yakışmıyor. Parkın bazı yerleri kırılmış ve yakılarak tahrip edilmiş. Gençliğe yakışmayan görüntüler gördük” ifadelerini kullandı.

ERSOY, “PARKLARDA ASAYİŞ SORUNU VAR”

Çetin Ersoy ise “Mahallemizde İzmit Belediyesi tarafından yapılan güzel bir parktayız. Parkta yaptığımız incelemede bir takım hasarlar olduğunu gördük. Mahalle halkının parkımıza sahip çıkmasını rica ediyoruz. Bütün parklarda olduğu gibi bu parkta da asayiş sorunu olduğunu görüyoruz. Emniyet Müdürlüğümüzden parklara biraz daha ilgi göstermesini talep ediyoruz”” dedi.