Şehrin yaya ve araç trafiğinin en yüksek olduğu bölgelerden Acısu’da yıllar sonra küptaşları söküp yolları asfaltlayan İzmit Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde halkın ulaşımını daha konforlu hale getirdi.

Pandemiyi fırsata çevirerek yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu Acısu bölgesindeki küptaş uygulamasına son vererek bölgeye asfalt seren İzmit Belediyesi, vatandaşa verilen bir sözü daha tuttu. Asfaltlama çalışmalarını takip eden İzmit Belediye Başkan Vekili, SARBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve meclis üyesi Çetin Sarıca yerinde incelemelerde bulundu. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Emirşah Torun, İzmit Belediye Meclis Üyesi Devrim Bal, Tepecik Mahalle Muhtarı Güngör Saner ve Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen’in de çalışmaları takip ettiği Acısu’da vatandaşın ve esnafın istediği konfor ve sükûnet sağlandı.

Hürriyet, vatandaşları Belsa B Blok ve Belsa İş Merkezi ile ilgili bilgilendirdi Hürriyet, vatandaşları Belsa B Blok ve Belsa İş Merkezi ile ilgili bilgilendirdi

BUGÜN SON SERİM 

İnönü Caddesi Yenituran bölgesi ile Hürriyet Caddesi’ni birbirine bağlayan yaklaşık 320 metrelik Acısu sokağındaki taşküp sökme çalışmalarını kısa sürede tamamlayan ekipler, 700 ton sıcak asfalt ile sokağı buluşturdu. Bugün (pazar) son serimini de gerçekleştirerek vatandaşa sunacak olan İzmit Belediyesi, özellikle kısıtlamaların olduğu günleri tercih ederek vatandaşların ve esnafın çalışmalar sırasında mağduriyet yaşamasının önüne geçti. Bayram öncesi kent genelinde asfaltlama, temizlik ve dezenfekte işlemlerini hızlandıran İzmit Belediyesi, vatandaşların konforlu bir bayram geçirmesi adına var gücüyle çalışıyor.

BAYRAM ÖNCESİ ASFALTLANDI

Bölge halkını rahatlatmanın mutluluğunu dile getiren İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Emirşah Torun, “Buradan başlayıp İnönü Caddesi’ne kadar olan mesafe toplam 320 metrelik bir alan. Vatandaşlarımızın buraya asfalt yapmamız konusunda talepleri vardı. Daha önce küptaş yapılmış ancak vatandaş bundan memnun değildi. Hem trafiğin akışını sıkıntıya sokacak bir pozisyondu, hem de gürültü çok oluyordu. Arabalar geçişlerinde çok ses çıkarıyor ve yağmur sularının çok rahat akamadığından yana vatandaş şikayetlerini dile getiriyordu. Biz de vatandaşımıza hizmet amaçlı böyle bir çalışanın içine girdik.

VATANDAŞ MAĞDUR OLMASIN

Bu çalışmamızı özellikle kısıtlamaların olduğu günlere denk getirmeye çalışıyoruz ki; pandemiden dolayı zaten sıkıntı yaşayan esnafımızı normal günlerde bizler de çalışma yapıp iyice mağdur etmeyelim. Krizleri fırsata çevirmiş olalım. Bugün gördüğünüz gibi Acısu Sokağı’mızın asfaltlama çalışmasını yaptık. Bu sokağı artık vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla kullanabilecekler” şeklinde konuştu.

KÜPTAŞLAR GERİ DÖNÜŞÜYOR

Sökülen küp taşların ziyan olmayacağını belirten İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen ise “Sirkülasyonun yoğun olduğu bir sokak olduğu için Acısu’yu daha kullanılır hale getirmek amacıyla küptaş uygulamasına son vererek asfalt serim işlemini gerçekleştirdik. Buradan çıkan küptaşlar da ziyan olmayacak. Diğer çalışmalarımız için depolarımıza alıyoruz” sözlerini kaydetti.