İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AKP’li meclis üyeleri tarafından sözde tabelasının bulunmadığı ve İzmit Belediyesi'nin

yandaşı olmakla suçlanan firmanın sahibinin, Adana Kozan’dan AKP üyesi olduğunu açıkladı.

AKP’li meclis üyelerinin başka bir yalanını Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Sicil Bürosu’nun resmi belgesiyle çürüten Başkan Hürriyet, “Bir firma dediniz. ‘Gittik gördük, kapısında tabelası yok’ dediniz. Bahsettiğiniz firmanın sahibi, 2013’ten itibaren Adana Kozan Teşkilatı Adalet ve Kalkınma Partisi üyesiymiş. 

“ORADA KUMPAS BURADA KUMPAS”

Yani siz hayırdır. Orada kumpas burada kumpas kurup duruyorsunuz. Tuncay Seyahat üstünden kumpas. Sonra çıkıyorsunuz bize iftira atıyorsunuz. Bunların bile benim akrabam olduğunu iddia ettiniz. Adamlar AKP üyesi çıktı. Ben belgeyle konuşuyorum” dedi.

Hürriyet: Kendi yandaşınızla bile

iftira atıp, sonra çuvallıyorsunuz

Başkan Hürriyet, AKP Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş’un araç kiralamalarıyla ilgili verdiği beyanlara mecliste cevap vererek, “Burada gösterdiğiniz araçlar için ‘Kamyon parasına 7- 8 araç kiralayacakken 2 tane kiralamış. Yandaşından daha pahalıya kiralamış’ dediniz. Ama o firma da sizin yandaşınız Tuncay Seyahat çıktı” dedi

Çocuk Ödül Market’in 7’nci şubesi Akmeşe’de açılıyor Çocuk Ödül Market’in 7’nci şubesi Akmeşe’de açılıyor

Başkan Hürriyet, araç kiralamasıyla ilgili daha önceki meclis toplantılarında fotoğrafla gösterdiği araçlar için, “Burada gösterdiğiniz araçlar için ‘Kamyon parasına 7- 8 araç kiralayacakken 2 tane kiralamış. Yandaşından daha pahalıya kiralamış’ dediniz. Bu iki tane aracın Tuncay Seyahat’in olduğu ortaya çıktı. Tuncay Seyahat ihaleyi kazanmış. Siz bana kendi yandaş firmanızın araçlarıyla iftira atmaya kalktınız. Hepsinde çuvallıyorsunuz. Bugün de çıkıp kürsüde uyanıkça akıl karıştırıyorsunuz. Yine milletin yararına değil zararına karar veriyorsunuz” dedi.