Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, vatandaşlara olası afet durumlarında 112'nin aranması gerektiği yönünde bilgilendirme mesajı yolladı.

Türkiye bir süre daha devam edecek şiddetli yağış dalgasının altına girdi. Ankara'da dün meydana gelen sel nedeniyle 1 kişi hayatını kaybederken, 1 vatandaş kayboldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı da vatandaşları uyarmak adına cep telefonlarına mesaj gönderdi. AFAD'ın Hayati Uyarı Bildirimi'nde "Ülkemizde devam eden meteorolojik şartlar nedeniyle karşılaştığınız taşkın, sel, heyelan gibi acil durumlarda tek numara 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayınız" ifadelerine yer verildi.

SORU İŞARETİ OLUŞTU

Kocaeli’de Cuma akşamı başlayan yağışlar, haftasonu boyunca aralıklarla etkisini sürdürdü. Cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Uyarıları dikkate almayan vatandaşlar zor anlar yaşadı. AFAD'ın mesajının ardından bir çok vatandaşta soru işareti oluştu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

AFAD tarafından vatandaşlara gönderilen bu mesaj, sosyal medyada da gündem oldu. Ne olduğunu anlamaya çalışan çok sayıda vatandaş, sosyal medya hesapları üzerinden konuyla ilgili yorumda bulundu.

Başkan Çakar, “Bu ne perhiz, ne lahana turşusu!” Başkan Çakar, “Bu ne perhiz, ne lahana turşusu!”

İşte AFAD tarafından gönderilen mesaj:

image-1-1