CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve beraberindeki 7 milletvekili Kocaeli İl Başkanlık binası önünde basın açıklaması gerçekleştrdi. Programda konuşan Ağbaba, “Kandıra Belediyesi’nde gri pasaportla insan kaçırıldı. Size yazıklar olsun. Bu işin içinde rüşvet olduğunu göreceksiniz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ev sahipliğinde, partinin Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, PM Üyesi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, PM Üyesi İstanbul Milletvekili Yunus Emre, PM Üyesi Umut Akdoğan, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Kocaeli İl Teşkilatı Binası'nda basın açıklaması düzenlendi. Açıklamaya Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, ilçe başkanları ve partililer de katıldı.

CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Genel başkanımızın görevlendirmesi sonucu buradayız. Yarın 15 Temmuz’un yıl dönümü. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 23 bin 684 kişiyi ordudan ihraç etti. Türk Silahlı Kuvvetleri tam olarak bir terör örgütüne teslim edildi. Düşman kuvvetlerinin yapamadığını bu yönetim yapmıştır. Sahte belgelerle operasyonlarla vatansever askerler ordudan ihraç edilerek FETÖ’cü isimler orduya yerleştirildi. Bu isimler AKP VE FETÖ’nün organizyonlarıyla bu göreve geldiler. Bu işin siyasi ayağı mutlaka ortaya çıkarılmaldır.

“AKŞENER Mİ GETİRSİN?”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gülen’i, çuvala koyup getirin diyorlar. Bunu yapacak olan sensin. Meral Akşener mi getirsin? Ben 15 Temmuz’da şehit olan yurttaşlarımızı anıyorum. O şehitlerin parasına çöken anlayışı buradan kınıyorum. Onlar şehitliği umurlarından değil. Tek umurlarında olan dolar ve euro. Ziraat Bankası ve Vakıfbak gibi bankalar birilerinin kredilerini erteliyor. Esnafa ne yapılmış, fakir fukaraya ne yapılmış. Buradan Kocaeli halkına soruyorum. Bir taraftan insanlar zenginleşirken diğer taraftan birileri çöpten ekmek topluyor. Dünya gelir adaletsizliği konusunda dünya 7’incisi olduk. Türkiye’de işsizlik tavan yapmışken işsiz insan sayımız 103 ülkeden daha fazla. Kocaeli nüfusunun iki iki katı insanımız işsizken 89 bin tane yeni milyonerlerimiz var. 1994 yılındaki krizde 2001 yılındaki krizden daha büyük değer kaybetmiştir. Türk lirası Erdoğan döneminde yüzde 150 değer kaybetmiştir.

AKP’liler engelliyor, Hürriyet’in değeri daha da artıyor AKP’liler engelliyor, Hürriyet’in değeri daha da artıyor

“ESNAF DESTEĞİ YETERSİZ”

Esnafımız kapalı olduğu dönemde bile 20’ye yakın vergi ödüyordu. Bu dönemde esnafa yapılan desteğin yetersiz kaldığını görüyoruz. Türkiye’nın itibarı bindiği uçakla ölçülmez. Genel başkanımıza tarfifeli uçakla mı seyahat edeceksiniz dedileri. Tarifeli uçağa binmekten uatnmalıyız. Almanya’da milli gelir 50 bin dolar bizde ise 7 bin dolar, Merkel’in 2 jeti var bizim fakirin 13 uçağı var.  Almanya’da 9 bin makam aracı var bizde ise 150 bin makam aracı VAR. Sizce kim daha itiabrlı?

“İNSAN KAÇIRILDI”

Kandıra Belediyesi’nde gri pasaportla insan kaçırıldı. Bundan önce de Adana’nın Karataş ilçesinde mehter takımı yurt dışına kaçmıştı. Kandıra Belediyesi 59 yaş ortalaması ile Avrupa’ya boksör gönderiyor. Bir de pandeminin en yoğun olduğu dönemde bu yaşanıyor. Bu insanlar Kandıra’da bile yaşamıyor. Kandıra Belediyesi’ni tebrik ediyorum. Size yazıklar olsun. Kandıra Belediyesi’ne yazıklar olsun. Kandıra ile ilgili olmayan kişilere pasaport verirken ne aldınız? Bu işin içinde rüşvet olduğunu göreceksiniz. Bir ülkenin onuru pasaporttur. Artık bizim ülkenin bu iktidar döneminde pasaportunun değeri kalmadı. Genel balkanımız lağım patladı diyor. O lağımdan yayılan koku her tarafa yayıldı.

“SUÇ İŞLERİ BAKANI”

Aylardan Sedat Peker’in iddiaları var. Bu konuda çıt çıkmıyor. Bizim partiliden birinin dili sürçse 30 tane televizyon kanalından hemen akşam cevap veriliyor. Ne kadar suç örgütü varsa arkasında suç işleri bakanı var. OHAL’i tekrar uzatmak istiyor. OHAL uzasa bile bu vatandaş iktidarı göndermek istiyor. Gece yarısı kararname ile TRT yönetimi değişti. Yönetime Hilal Kaplan gelmiş. Türkiye çiftlik gibi yönetiliyor. Hepsi devletin kaynakları ile beslenen haram ile beslenen isimler. Hilal Kaplan yetmez Fatih Tezcan’ı getirsinler” şeklinde konuştu. Heyet daha sonra İzmit’te esnafı ziyareti gerçekleştirdi.