İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından bugün düzenlenen basın toplantısına İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu da katılım sağladı. Toplantıda söz alan Ağıralioğlu’nun, iktidara sert eleştirilerde bulunduğu açıklaması şöyle:

“Tayyip Bey sağırdı artık duyacak. Kulaklarını biz açtık. Demokrasinin insanlara kazandırdığı nimet budur. İYİ Parti Türk siyasetine rekabet kültürü getirmiştir.  İsterseniz milleti memnun eder kalırsınız, istemezsiniz iktidarı elinizden alırız. İYİ Parti iktidarın alternatif merkezidir. Haziran’da seçim konuşuluyor. Ekonomik yükü uzun süre götüremeyecekler. Bunu 1 yıl taşıyamazlar. Baskın seçim duygumuzu tetikliyor bu konular. Biz yönetimin cinnetinden memleketi kurtaracağız.

“BİR AN ÖNCE GİTMELİDİR”

Her gün bir kayıptır. Memleketi bu kadar ucuzlatan bir siyasi irade bir an önce gitmelilidr. 50’ye 1 değil. 50’ye 50 katmak istiyoruz. Seçim akşamı kaybedenin olmayacağı bir coşkuyu vermeye çalışacağız. Türk milletini ayırmadan herkesi sarıp sarmalayan yeni bir yönetim oluşturacağız. Yapamadıklarını yapacağız. Yanlış olanı asla yapmayacağız. Siyaset düşmanlık, kin işi değil bizde. Siyaset rekabettir bizde. Millet mensubiyetiyle siyaset yapacağız. Milletin konfor bulacağı bir Türkiye’yi hediye edeceğiz Türkiye’ye. 2023 yılında vatandaşlara soğan yemekten bahseden bir iktidar, kıymayı yemeseniz ne olur diyen iktidar, biz memleketi yönetemiyoruz demektir. 20 yıldır memleket yöneten bir kadronun bu söylemlerini ciddiye almıyoruz. Seçim takvimi açıklandığı gün adayımızı açıklayacağız. Memleketin  problemini biraz daha artırırlarsa boş koltuğa bile mağlup olacaklar.

“SİZ GİDİNCE MEMLEKET KURTULACAK”

Devlet nasıl yönetilirmiş göstereceğiz. Devlet vatandaşın sofrasına bereket olan devlettir. G,üçlü devletçok güçlüyüz diyen devlet değildir,milli geliri yüksek tutan devlettir. Konuşan devletten yoruldu millet, icraat olan devlet görecekler. Tayyip Bey 20 yılda bize siyasetçinin ne yapılmaması gerektiğini öğretti. Yol haritamız çıktı. Mevcut iktidara bakıp ne yapmayacaklarımızı öğreniyoruz. Biz giderek bitersiniz diyorlar, siz gidince memleket kurtulacak. Makam odalarını küçülteceğiz devletin merhameti büyüyecek. 20 defa bütçe yapma imkanı hiçbir siyasi iktidara nasip olmamıştır. Ama bütçeyi böylesine tutturamamak da kimseye nasip olmamıştır. Siyaset düşmanlık işi değil.”

Kaynak: Astakos Haber