2023 yılında yapılması planlanan seçimlerde Türkiye’nin en genç Cumhurbaşkanı adayı olarak İzmit doğumlu Ekrem Çelikiz, aday adayı olduğunu açıkladı.

Çelikiz, Türkiye’nin bütün sorunlarının çözümü olduğunu ve bu sorunları da gençlerle birlikte çözebileceklerini ifade etti. Türkiye’deki mevcut eskimiş siyasal partiler ve liderleriyle Türkiye’nin sorunlarının çözümünün mümkün olmadığını, Türkiye’nin yönetiminin tamamen değiştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Türkiye’nin gençlerden oluşan yeni bir yönetim anlayışı ile dünyanın en gelişmiş, demokratik, özgürlükçü bir ülke olması için çalışacaklarını belirtti.

ÖZGEÇMİŞ

Dr. Ekrem ÇELİKİZ, 1982 yılında İzmit’te doğdu. 2006 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2011 yılında Beykent Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünde master eğitimini tamamladı. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi ve Viyana Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde doktora derecesi aldı. Sırasıyla Batman, Doğuş, Harran ve İbn Haldun Üniversitelerinde 2013 ile 2021 yılları arasında Öğretim Üyesi olarak çalıştı. Çeşitli televizyon kanallarında haber spikeri ve editör olarak görev aldı. Halen Youtube kanalı üzerinden içerik üretmeye devam ediyor.

Ekrem Çelikiz'in Youtube Kanalı: https://youtube.com/channel/UC10nOeCyurS42lHHsbXWmGQ

Türkiye’nin en genç Cumhurbaşkanı adayı Ekrem Çelikiz’in vaatlerinden bazıları şöyle:

1- “Bütün zorunlu aşıları iptal edeceğim”.

2- “Bütün milletvekili maaşlarını asgari ücrete düşüreceğim”.

3- “Kamudaki bütün makam arabalarını satıp elde edilen gelirle atanamayan öğretmenler sorununu çözeceğim”.

4- “Otomobil alımlarında ÖTV’yi kaldıracağım”

5- “Türkiye’yi düşünce ve ifade özgürlüğü konusunda dünyanın en özgür ülkesi yapacağım”

6- “Şehir merkezlerindeki bütün AVM’leri kapatacağım. Türkiye’nin her şehrinde yeni küçük girişimci esnafları destekleyeceğim”.

Memur ve emeklilerin maaş zamları belli oldu Memur ve emeklilerin maaş zamları belli oldu

7- Gençlerin Youtube, Tiktok, İnstagram gibi platformlarda vergisiz bir şekilde iş kurmalarını, içerik üretmelerini destekleyeceğim”.

8- “Türkiye’yi dünyanın dizi, film üretim merkezi haline getireceğim”.

9- “Türkiye’yi dünyanın sanat merkezi haline getireceğim. Sanat ile ilgilenen herkesi devlet teşviklerle destekleyecek”.

10- “Türkiye’yi dünyanın kripto para merkezi haline getireceğim. Gençler kripto para uzmanı olarak yetiştirilerek para kazanacaklar”.

11- “55 yaşında kamuda çalışan herkes emekli edilecek. Kamu kurumlarına genç, yetenekli yeni memurlar alacağım. Emeklilik yaşını da 55’e indireceğim”.

12- “Türkiye’de tam olarak kılık kıyafet serbestisi getireceğim. Memurlarda dahil olmak üzere herkes istediği kıyafetle işe gidebilecek”.

13- Türkiye’deki Suriyeli sığınmacıların tamamı Esad ile barış görüşmeleri yapılarak Suriye’ye geri gönderilecek. Afgan sığınmacıların Türkiye’ye girişi engellenecek”.

14- “Sırf Türkiye’ye döviz girişi olsun diye yabancı uyruklu kişilere yapılan ev ve arsa satışlarına son vereceğim”.

15- Türkiye, AB’nin mülteci tampon bölgesi değildir. AB ile yapılan mülteci anlaşmasını iptal edeceğim”.

16- Türkiye’yi kutuplaştırmayacağız. Bütün gençlerimize ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tarihi Türk şahsiyetlerinin sevgisini aşılayacağız”.

17- “Avrupa Birliği ile tam üyelik yerine karşılıklı menfaate dayalı özel bir ortaklık modeli kuracağım. Gümrük Birliği anlaşmasını yenileyeceğim”.

18- “Bütün kamu kurumlarında personel alımlarında sadece liyakati esas alacağım, torpile son vereceğim”.

19- “Türkiye, teknoloji alanında kendi markalarını oluşturacak, oyun, yazılım, sosyal medya platformları vb. alanlarda merkez olacağız”.

20- “Türkiye’de en yüksek maaşı akademisyen ve öğretmenlerimize vereceğiz. Ücretli öğretmenliğe son vereceğiz. En fazla yatırım eğitime yapılacak”.

21- “Zorunlu eğitim 5 yıl herkes için zorunlu olacak. 5.yıldan itibaren öğrencilerimiz yeteneklerine göre uygulamalı meslek eğitimi alacak”.

22- Yeni, özgürlükleri esas alan dünyanın en demokratik anayasasını yapacağız”.