CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Darcan, AKP İzmit İlçe Başkanı Muharrem Tutuş'un sosyal medya üzerinden hedef aldığı Millet İttifakı mitingine dair gerçek dışı haberlere cevap verdi:

Başkan Darcan şunları kaydetti:

"14 Mayıs seçimlerinin sonucunu şimdiden gördüğünden olsa gerek, çalışma motivasyonunu kaybeden AKP İzmit İlçe Başkanı Sayın Muharrem Tutuş, sosyal medya hesabı üzerinden dün gerçekleştirilen mitingimizin kalabalıklığını diline dolamıştır.  Sayın Tutuş'un mitingimize göstermiş olduğu ilgi ve alaka için teşekkür ediyorum, keşke kendisini dünkü coşkunun içerisinde misafir edebilseydik.

Mitingin başlamasından önce çekilen  ve amacı çok net bir şekilde ortada olan bir fotoğraf üzerinden siyaset yapma çabasını da normal karşılıyorum. Sonuçta gitmekte olan bir iktidarları var ve bunun paniği ile hareket ediyorlar, ama hiç merak etmeyin tüm bu stresinizin bitmesine 15 gün kaldı, siz de kuş gibi hafifleyeceksiniz, size de özgürlük getireceğiz.

İSU o firmayı yasakladı! İSU o firmayı yasakladı!

Mitinge gelirsek, Kocaeli'deki vatandaşlarımızın coşkuyla katıldığı bir şölen havasında olduğunu alanda bulunan herkes net bir şekilde gördü. Ne bir taşıma ne bir kamu imkânı ile zorlama yoktu, tüm vatandaşlarımız kendi imkanlarıyla ve hür iradeleriyle mitingdeki yerlerini aldılar. Özellikle alandaki gençlerimizin ve kadınlarımızın coşkusu bizim için her şeyden kıymetliydi. Ancak sayın tutuş illa ki fotoğraf istiyorsa, 14 Mayıs akşamı Kocaeli sandıklarından çıkacak fotoğrafa bakabilir. 2019'da İzmit sandıklarından çıkan fotoğrafı hala unutamayan Sayın Tutuş, 14 Mayıs akşamı da güzel bir portre ile karşı karşıya kalacaktır.
Bu vesileyle bir kez daha ilçe başkanlığı görevinde kendisine başarılar diliyorum.  
Saygılarımla"
WhatsApp Image 2023-04-29 at 15.50.35