AKP Kocaeli Milletvekili Aday Adayları!

Seçim tarihinin 14 Mayıs 2023 olarak açıklanmasının ardından Kocaeli AKP'de hangi isimler aday adaylıklarını açıkladı? O isimleri sizler için derledik...

AKP Kocaeli Milletvekili Aday Adayları!
AKP Kocaeli Milletvekili Aday Adayları!
+62
Haber albümü için resme tıklayın

AKP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI LİSTESİ:

Ali Güney:

2019 yılından bu yana İzmit ilçe başkanlığını yürüten Ali Güney, bu akşam gerçekleştirilecek ilçe yönetim kurulu toplantısında istifa edecek, Güney’in yarın resmi başvuruda bulunması bekleniyor.

Ali Güney Kimdir?

1987-İzmit doğumlu olan Av. Ali Güney, AKP’de siyasete İl Gençlik Kolları yönetiminde başladı. 2014 yılında İl SKM Hukuk İşleri’nden Sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptı. Daha sonra İzmit İlçe Yönetimine girerek icra kurulunda görev aldı. Ar-Ge ve Seçim İşleri’nden sorumlu başkan yardımcılığı görevleri yaptı. Son dönemde Yerel Seçimler Başvuru Komisyon Başkanlığı yaptı. 4 yıldan bu yana AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Güney, Marmara Hukuk Fakültesi mezunu.

Halil Güngör Dokuzlar:

Kocaeli’de geniş bir kesim tarafından tanınan ve 2018 yılından bu yana AKP’de siyaset yapan Halil Güngör Dokuzlar da milletvekili aday adaylığına başvuruyor. Dokuzlar, yarın saat 17.00’de il binasında milletvekili aday adaylığına müracaatını yapacak.

Halil Güngör Dokuzlar kimdir?

1974 yılında Rumeli göçmeni bir ailenin evladı olarak İzmit’te dünyaya geldi. İzmit İmam Hatip lisesini bitirdi. Ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisans, Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ekonomi Programında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aile şirketi olan Dokuzlar Gıda’nın ortağı. Uzun yıllar çeşitli Rumeli – Balkan ve iş alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında kurucu üye ve başkanlık görevlerinde bulundu. Siyasi hayatına Anavatan Partisi ile başladı. ANAP İl Gençlik Kolları Yöneticiliği yaptı. Fazilet Partisinde il yöneticiliği görevini yürüttü. 2018 yılından bu yana AK Parti’de siyaset yapıyor. İl yöneticiliği ve il başkan yardımcılığı yaptı. Halen Çevre, Şehircilik ve Kültürden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı. Aikido sporu ile ilgileniyor, 5.Dan Aikido antrenörü. Evli ve 4 çocuk babası.

Halit Çokan:

AKP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Halit Çokan görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Ali Haydar Bulut:

Derince eski belediye başkanı Ali Haydar Bulut, Milletvekili aday adaylığı başvurusu için AKP İl Binasında başvuruda bulundu.

Ali Haydar Bulut kimdir?

1967 yılında Trabzon’da doğdu. 1968’de Derince’ye yerleşti. 1978 Derince Pirireis İlkokulu, 1985 İzmit İmam Hatip Lisesi, 1991 KTÜ’nden Harita mühendisi olarak mezun oldu. Aynı yıl İzmit Belediyesi Harita Müdürlüğü’nde göreve başladı. 1993 yılında HKK’da Asteğmen olarak askerlik görevini tamamladı.1994-1999 yılları arasında Derince Belediyesi’nde Kurucu Harita Planlama Müdürü olarak görev yaptı. Bir süre Derince’de serbest harita mühendisi olarak görev yaptı. 27 Mart 2004 Yerel seçimlerde Derince Belediye Başkanlığına seçildi.2009-2013 yılları arasında GOSB ‘da Bölge müdürlüğü yaptı. Evli 4 çocuk babasıdır.

Ferhat Yılmaz:

Darıca Belediyesi eski meclis üyesi Ferhat Yılmaz AKP İl Binasında Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Ferhat Yılmaz Kimdir?

Ferhat Yılmaz aslen Sinopludur. Lise mezunu olan Yılmaz Kocaeli’de sanayi sektöründe hizmet vermektedir. İş insanı Yılmaz evli ve 3 çocuk babasıdır. 2011 yılından itibaren AKP üyesidir.

Adnan Köşker:

Gebze Belediyesi eski belediye başkanı Adnan Köşker AK Parti il binasında milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Adnan Köşker Kimdir?

Aslen Nevşehirli olan Adnan Köşker, 1962 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Ankara'da tamamlayan Köşker, lise tahsilini Yalova Lisesi'nde yaptı. Genç yaşlarda kendi işini kuran Köşker, 1978 yılında İstanbul'un ticaret merkezi olan Karaköy'de ticari faaliyetlerine başladı. Köşker, 1981 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi(İTU) Sakarya Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazanarak hem ticari hayatını hem de üniversite hayatını birlikte yürüttü. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Gebze Belediye Başkan aday adayı olan Köşker, daha sonra Gebze ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olarak görevine devam etti. Adnan Köşker evli ve iki çocuk babasıdır.

Hakan Özsoy:

Kocaeli Ticaret ve Ekonomi Kulübü Kocaeli İl Başkanı Hakan Özsoy bugün AKP İl binasında milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Hakan Özsoy Kimdir?

Kocaeli Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitiren Hakan Özsoy, Boğaziçi Üniversitesi’nde Pre-MBA eğitimi almış, liderlik ve yöneticilik sertifika programını tamamlamıştır. Şu sıralarda Siyaset Bilimi Uluslarası İlişkiler Yüksek Lisans Eğitimine devam ediyor. İzmit Rotaract Kulübü Başkanlığı yapan, KOSİAD’ın da en genç üyesidir.

hasan ayaz

Hasan Ayaz:

Şu an Büyükşehir Belediyesi İzmit Koordinatörü görevini yürüten ve eski AKP İzmit İlçe Başkanlığı görevini yapan Hasan Ayaz, AKP Kocaeli Milletvekili aday adaylığı için başvuru yapacak.

Hasan Ayaz Kimdir?

1974 İzmit doğumlu. Başiskele Yeniköy İlkokulunun ardından İzmit İmam Hatip Lisesini bitirdi. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tarih Bölümünü tamamladı. Daha önce İmren Yapı Malzemelerinin sahibiydi ama siyasetle ilgilenirken dükkanını kapatmak zorunda kaldı. Metin Alan ve Erhan Güleryüz’le birlikte Çarşı Yapı’yı yapan isimlerden. Eski İl Genel Meclisi Başkanı ve Yeniköy Belediye Başkanı Ali Ayaz’ın oğlu.

ramazan tuna

Ramazan Tuna:

AKP Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, il binasına giderek istifasını sunduğu ifade edildi. Tuna'nın aday adaylığı için başvuru yapması bekleniyor.

Ramazan Tuna Kimdir?

10 Ocak 1960 İzmit doğumlu. 1982 yılında siyasete Refah Partisi ile başladı. Refah Partisi’nde Körfez ilçe yönetim kurulu üyeliği ve Körfez İlçe Gençlik Kolları başkanlığı görevlerinde bulundu. Refah Partisi’nin kapatılmasının ardından Fazilet Partisi’nde Körfez ilçesi Siyasi ve Hukuki İşlerden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı yaptı. 2001 yılında AK Parti’nin Körfez ilçe Kurucu Üyeliği ve Seçim İşlerinden Sorumlu İlçe başkan yardımcısı oldu Körfez İ.H.L. Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanlığı, Körfez Eğitim ve Kültür Vakfı Sekreterliği, Körfez Günışığı Derneği Muhasipliği görevlerinde de bulunanan Ramazan Tuna; Evli ve üç çocuk babası.

Büşra Yel:

AKP üyesi Büşra Yel, AK Parti İl Binasında Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Büşra Yel Kimdir?

Büşra Yel 1992 doğumlu, aslen Sakaryalıdır. Eskişehir Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunudur. Büşra Yel evli ve 1 çocuk annesidir. Ev hanımı olan Yel AKP üyesidir.

Yaşar Çakmak:

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak AKP’den aday adaylığı başvurusu nedeniyle istifa edeceği edecek. Çakmak, istifasını sunmasının ardından il binasına giderek adaylık başvurusunda bulunacak.

Yaşar Çakmak Kimdir?

18 Mart 1967 doğumlu. Esasen Giresunlu.1979 yılından bu yana pek akrabaları ile ailesi Gebze’de ikamet ediyor. Gebze imam Hatip Lisesi 1986 mezunu, Lisans: İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi 1986-1990. Y.Lisans: Marmara Ün. Sosyal Bilimler Enstitüsü. Meslek hayatına 1992 yılında Sayıştay’da başladı. Baş denetçi olarak 11 yıl pek çok kurumda denetim görevlerinde bulundu. Askerlik ve evlilik sonrası; 2003 yılında Türk Telekom Malzeme Dairesi Başkanlığına atandı. Hızlı internet ADSL’nin Türkiye’de kurulumunda ciddi katkı sağladı. Büyük birçok ihalenin komisyonu başkanlıklarını yaptı. AKP Kocaeli ve özellikle Gebze’den milletvekili aday adayı olarak siyasi sahaya aktif olarak katıldı. Evli ve 4 çocuk babası.

Arif Aküzüm:

Geçmiş dönemde AKP eski il yönetim kurulu üyesi olan avukat Arif Aküzüm milletvekilliği aday adaylığı için başvuru yapacağını açıkladı. Aküzüm başvurusunu yarın saat 16:30 da AKP İl Başkanlığı Binasında yapacak.

Aksel Cesur:

Başiskele Belediyesi eski meclis üyesi ve Adana’nın Ceyhan ilçesinde Çevre Müdürü olarak görev alan Aksel Cesur, AKP Kocaeli Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Aksel Cesur Kimdir?

Aksel Cesur, 1968 yılında doğdu. 22 yıldır Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde ikamet etmektedir. Adana’nın Ceyhan ilçesinde Çevre Müdürü olarak görev almaktadır.2004-2009 yılları arasında Başiskele meclis üyeliği görevini yürüten Aksel Cesur evli ve 4 çocuk babasıdır.

Alpay İzbudak:

AKP üyesi Alpay İzbudak, 2023 milletvekili seçimlerinde engelli kadrosundan aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Alpay İzbudak Kimdir?

Alpay İzbudak, 15 Ekim 1977 yılında İzmit’te dünyaya geldi. Kocaeli’de lise eğitimini tamamlayan İzbudak ticaret ile ilgilenmektedir. 1 çocuk babası olan Alpay İzbudak AKP üyesidir.

Özlem Kozankurt:

Pimtaş firmasında AR-GE ve sürdürülebilirlik koordinatörü Özlem Kozankurt AKP Kocaeli Milletvekili aday adayı oldu.

Özlem Kozankurt Kimdir?

Özlem Kozankurt 1981 yılında Kars’ta dünyaya geldi. Sakarya Üniversitesi Siyasal Blimler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunudur. 2004 yılında AK Parti üyesi olan Kozankurt 2015 yılında ilçe yönetiminde görev aldı. 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimlerinde AKP Milletvekili aday adayı oldu. Pimtaş firmasında AR-GE ve sürdürülebilirlik koordinatörü olarak görev alan Kozankurt evli ve 1 çocuk annesidir.

Muhammet Kurtuluş:

Kocaelili iş insanı Muhammet Kurtuluş AK Parti İl binasında milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu.

Muhammet Kurtuluş Kimdir?

Muhammet Kurtuluş 1971 yılında Trabzon’un Of ilçesinde dünyaya geldi. 1975 yılında Kocaeli’ye gelen Kurtuluş Körfez’de yaşamını sürdürdü. Kuyumcu sahibi olan Kurtuluş Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Muhammet Kurtuluş evli ve 3 çocuk babasıdır.

Galip İlhaner:

Daha önce Van'dan milletvekili adayı ve bağımsız olarak İstanbul büyükşehir belediyesi başkan adayı olan Galip İlhaner bugün 2. sıradan Kocaeli'den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Galip İlhaner Kimdir?

1977 Van doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. Daha önce bağımsız olarak Van milletvekili adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı oldu. Evli 3 çocuk babası. Online kitap satışı işiyle uğraşıyor. İlhaner 1. sıradan da Van'dan 1. sıra milletvekili aday adaylığı başvurusunda da bulunduğunu açıkladı.

Hamza Meral:

Daha önce Rize'de il gençlik kollarında Tanıtım ve medyadan sorumlu başkan yardımcılığı görevinde bulunan Hamza Meral bugün Kocaeli'den aday adaylığı başvurusunda bulundu

Hamza Meral Kimdir?

1984 Rize doğumlu. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi işletme yüksek lisans mezunu. 2010 yılında siyasete Rize'de il gençlik kollarında göreve başladı. Tanıtım ve medyadan sorumlu başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Özel anaokulu sahibi. Hamza Meral evli 2 çocuk babası.

Mürsel Aygör:

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde çalışan Mürsel Aygör bugün milletvekili aday il binasında adaylığına başvurdu.

Mürsel Aygör Kimdir?

1973 doğumlu. Aslen Kırıkkaleli. Evli ve 2 çocuk babası. Lise mezunu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde işçi kadrosunda çalışıyor.

Abdullah Zorlu:

Avukat Abdullah Zorlu il binasına giderek milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Abdullah Zorlu Kimdir?

1964 İzmit doğumlu. İzmit'te yaşıyor. 30 yıldır serbest avukatlık yapıyor. Uzun yıllardır AK parti üyesi. İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesi mezunu. Evli 2 çocuk babası. Anadolu Üniversitesi kamu yönetimi son sınıf öğrencisi.

Zeynep Hocaoğlu:

Görme engeli bulunan Zeynep Hocaoğlu il binasına gelerek milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Zeynep Hocaoğlu Kimdir?

1985 İstanbul Kadıköy doğumlu. Rizeli. Darıca'da oturuyor. Ticaret lisesi mezunu. 2 çocuk annesi. Darıca Kent Konseyi engelliler meclisi üyesi.

Enes Yılmaz:

Kocaeli'de çevre yüksek mühendisliği yapan Enes Yılmaz AKP Kocaeli'den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Enes Yılmaz Kimdir?

1991 doğumlu aslen Ağrılı. Çevre Yüksek Mühendisi olan Yılmaz, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Gebze Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Şu anda Kocaeli Üniversitesinde Doktora yapmakta.

Ali Osman Gür:

AKP Çayırova eski İlçe Başkanı Ali Osman Gür AKP Kocaeli'den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu

Ali Osman Gür Kimdir?

Çayırova’da AKP Belediye Meclis Üyeliği ve akabinde AK Parti Çayırova İlçe Başkanlığı yaptı. 1984 doğumlu aslen Bayburt’lu. Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği okudu. 3 çocuk babası hali hazırda makine imalatı yapmakta.

Ali Korkmaz:

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, milletvekili aday adayı oluyor

Ali Korkmaz Kimdir?

AKP İzmit İlçe Başkanlığı’nı 7 yıl süreyle yapan ve ilçe başkanı olduğu dönemde 3 genel seçim, 1 yerel seçim, 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 1 halk oylamasında teşkilatın başında bulunan Korkmaz, geçen yıl bu görevinden ayrılıp il yönetimine girmişti. 1971-İzmit Tepeköy doğumlu Korkmaz, Konya Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldu. Bir süre Devlet Okulları’nda Edebiyat Öğretmenliği yaptıktan sonra 16 yıldır kurucusu olduğu eğitim kurumlarında yönetim kurulu başkanlığı yapıyor. Ali Korkmaz Eğitim Kurumları’nda bugün 1700’den fazla öğrenci eğitim görüyor. Korkmaz, evli ve 2 çocuk babası

Mehmet Ellibeş:

Milletvekilliği aday adaylığı için AKP Kocaeli İl Başkanlığı görevinden istifa eden Mehmet Ellibeş başvurusunu yaptı.

Mehmet Ellibeş Kimdir?

Mehmet Ellibeş, 21 Ekim 1955 tarihinde Gölcük´ te doğdu. Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Teknik Bilimler bölümünden mezun oldu. Mart 1978 tarihinde Gölcük Belediyesi´nde işe başladı. Değişik birimlerde müdürlükler yaptıktan sonra Mart 1989 tarihinde Gölcük Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Başkan Yardımcılığı görevini de aralıksız olarak 15 yıl başarı ile yaptıktan sonra, 2004-2009-2014 yıllarında yapılan Genel Yerel Seçimlerde Gölcük Belediye Başkanı seçildi. 2019 yılında AKP Kocaeli İl Başkanlığı görevine geldi.

Gülay Artut:

AKP Dilovası İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Gülay Artut Kimdir?

1973 Ardahan doğumlu. 4 çocuk annesi. Uzun yıllardır AKP'de çalışıyor. 2009 yılından beri yöneticilik yapıyor. Dilovası Kadın Kolları Başkanı görevini yürütüyor.

Celal Çelikbilek Kimdir?

1969 Kars doğumlu. 40 seneden beri Gebze'de ikamet ediyor. Mahalle başkanlığından başlayarak il yönetim kurulu üyeliği yaptı. 3 çocuk babası. Ticaret ile uğraşıyor. Kocaeli Üniversitesi yerel yönetimler son sınıf öğrencisi.

Mehmet Bayraktutar Kimdir?

1958 Kocaeli doğumlu evli 3 çocuk babası. Anadolu Üniversitesi İktisat fakültesi mezunu. Ankara da Memur Sen konfederasyonu Genel Başkan yardımcısı

Kenan Seyrek Kimdir?

1973 yılında İzmit'te doğdu. Atatürk Üniversitesi sağlık yönetimi mezunu. Sakarya Üniversitesi yüksek lisans yapıyor. Evli 4 çocuk babası. Devlet memuru. Kocaelispor eski yöneticisi.

Erkan Aksoy:

İzmit Belediyesi eski meclis üyesi Erkan Aksoy AKP'den milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundu.

Nilay Ayran:

Gebze Belediyesi’nde iki dönem başkan yardımcılığı yapan Nilay Ayran bugün AKP milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Suat Yazan:

Körfez İlçe Hereke Sümer İlkokulu’nda Okul Müdürü olarak vazife yapan 28 yıllık eğitimci Suat Yazan;
AKP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden istifa ederek, adaylık başvurusunda bulunacak.

Berna Abiş Kimdir?

Berna Abiş 23 mayıs 1978 tarihinde Gölcük'te dünyaya gelmiştir. 2001 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. 2017 Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirmiştir. 2003 yılında AK Parti çalışmalarına katılan Abiş ilk olarak Ulaşlı Beldesi Kadın Kolları'nda görev almış, 2008 yılında Gölcük İlçe Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyesi Başkan Yardımcısı – İlçe Muhasipliği, 2011-2014 Gölcük İlçe Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyesi Başkan Yardımcısı- İlçe Muhasipliği- İlçe Sekreteri, 2014-2019 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Denetim Komisyonu Başkanı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâtip Meclis Üyesi görevlerini sürdürmüştür. Son olarak 2019-2023 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev aldı.

Can Çelik Kimdir?

37 yaşında. Satış temsilcisi olarak çalıştı. Anayasa hukuku idare hukuku alanında eğitim veriyor. 20 üzerinde yazılı eser ortaya koydu. AKP ana kademe ve gençlik kolları düzeyinde mahalle başkanlığı görevini yürüttü. Bekar Anadolu Üniversitesi kamu yönetimi mezunu. Sosyoloji üzerine yüksek lisans eğitimi devam etmekte.

Büşra Özbay Kimdir?

Büşra Özbay, 1985 İzmit doğumlu, Trakya Üniversitesinden mezun olan Ziraat Yüksek Mühendisi Özbay, evli ve 2 çocuk annesi. 2015 yılından bu yana AKP’de görev yapan Özbay, il başkan yardımcılığı görevinden istifa ederek aday adayı oldu.

İbrahim Efe Kimdir?

1976 İzmit Tavşantepe doğumlu. İzmit Mimar Sinan İlkokulu ve İzmit İmam Hatip Lisesini bitirdi. Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü mezunu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde çalışıyor.
İki dönemdir Tavşantepe Mahallesi muhtarı. Bir dönem Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı yaptı. Siyasette ilk kez aday adayı oluyor. Tavşantepe Spor Kulübü eski başkan yardımcısı.
İzmit Kent Konseyi eski Yürütme Kurulu üyesi. Evli ve 2 çocuk babası

Hüseyin Ayaz Kimdir?

1970 Kocaeli doğumlu olan Hüseyin Ayaz, ilk ve orta öğrenimini Yeniköy Pürsan Cumhuriyet ilkokulunda, Liseyi Gölcük E.M.L. Gemi Elektronik bölümünde tamamladı.Amerikan Newport International University İşletme Lisans ve Yüksek Lisans Programını başarıyla tamamlayan Hüseyin Ayaz, 1986 yılında genç yaşta siyasete atılarak çeşitli partilerde belde yöneticiliği, belde başkanlığı ve ilçe başkan yardımcılığı, daha sonra 1999-2004 yılları arasında da Yeniköy Belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundu. 2004 yılı yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Yeniköy Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Yeniköy halkının teveccühü ile seçimi kazanarak beş yıl beldesi adına önemli hizmetlerde bulundu. 22 Mart 2008 Tarihinde Kullar, Yuvacık, Karşıyaka, Yeniköy ve Bahçecik Beldelerinin birleşmesi kararı ile oluşan Başiskele ilçesinde; 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Başiskele İlçe Belediye Başkan adayı gösterilerek Kocaeli'de rekor bir oranla Başiskele Belediye Başkanı oldu. 5 yıllık hizmet dolu geçen belediye başkanlık döneminin ardından 2014yılında yeniden Ak Parti Başiskele İlçe Belediye başkanı adayı gösterildi ve halkın teveccühünü bir kez daha kazanarak ve oyunu katlayarak, Başiskele ilçesinin Belediye Başkanı oldu.

Ahmet Malkoç Kimdir?

1987 Gebze doğumlu. Evli ve 2 çocuk babası. Haliç Üniversitesi mimarlık fakültesi İnşaat gıda ve eğitim sektöründe çalışıyor. 2007 yılından beri AK Parti üyesi. Gebze belediyesi meclis üyesi.

Fatma Onan Kimdir?

1981 İzmit doğumlu. Evli 1 çocuk babası. Halka ilişkiler uzmanı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde çalışıyor. Kamu yönetimi işletme mezunu. Adalet 2. Sınıf öğrencisi.

Halil Dalgıç Kimdir?

1984 Balıkesir doğumlu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu. Evli ve 1 çocuk babası Dalgıç Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Girişimcilik Yüksek Lisans Programı öğrencisiyken COVID-19 salgını nedeniyle öğrencilerin eğitimden uzak kalmasına üzüldüğü için çocukların yazmasını kolaylaştıracak defteri icat etti.

Hüseyin Öz:

AK Parti Mehmet Ali Paşa Mahalle Başkanlığı görevini yürüten, TÜMSİAD kurucularından olan, İZKANDER'de 2 dönem başkanlık yapan, şu anda da Kocaeli Sivil Toplum Gönüllüler Derneği (KOSİD) Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Öz, AK Parti’den Kocaeli Milletvekili Aday Adayı olmak için başvuruda bulundu.

Ömer Faruk Ekinci Kimdir?

1981 Diyarbakır doğumlu. Evli ve 2 çocuk babası. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi işletme mezunu. Sağlık sektöründe çalışıyor. İlk kez partiye katıldı. MÜSİAD üyesi.

Şükrü Karabacak Kimdir?

1963 yılında Bolu’da doğdu. İlk,orta ve lise öğrenimini Gebze’de tamamladı. Çevre ve peyzaj alanındaki lise öğreniminden sonra Anadolu Üniversitesi İş İdaresi bölümünü bitirdi.1983 yılında bir kamu kuruluşunda başlayan çalışma hayatında ,atletizm antrenörü olarak sırasıyla Tekel, Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulüplerinde görev yaptı.Ülkemize uluslar arası düzeyde başarılar kazandıran sporcular yetiştirdi. Bu çalışmalarından dolayı Milli Takım baş antrenörlüğüne getirildi. Siyasi hayatına Ak Parti İlçe Teşkilatında kurucu yönetim kurulu üyesi sıfatıyla Halkla İlişkiler birim başkanı olarak başladı. 3 Kasım Genel Seçimlerinde Ak Parti milletvekili aday adayı oldu. Sonrasında Darıca Belde Teşkilatının oluşturulması görevini üstlendi. 2004 yerel seçimlerinde Darıca Belediye Başkanı oldu.29 Mart 2009 yerel seçimlerinden de başarıyla çıkarak ikinci döneminde de Darıca Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.

Hülya Şenuysal Özdemir Kimdir?

1973 Kocaeli doğumlu. Anadolu Üniversitesi işletme fakültesi mezunu. İlk kez siyasete adım atıyor. Mali müşavir. Daha önce 3 yıl üst düzey yöneticilik yaptı. Evli ve 1 çocuk annesi.

Adnan Uyar:

Türk İş 1.Bölge Başkanı Adnan Uyar, AK Parti Kocaeli'den milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Tülay Çırak Yakışır Kimdir?

1984 İstanbul’da doğdu. İlkokulu Kocatepe İlkokulu'nda, Ortaokul ve lise öğrenimini Derince İmam Hatip'te tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde HAS Parti’de Kocaeli 3. Sıra Milletvekili adayı oldu. Birçok STK ve dernekte yöneticilikleri var. 2018'de AK Parti milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Sema Arat Kimdir?

1984 İzmit doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu. Yerel yönetimler ve sosyoloji alanında iki ayrı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Kadın, aile ve gençlik üzerine çalışmalar yaptı. Aynı zamanda aile danışmanı. AK Parti ilçe yöneticiliği görevinde bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde sosyolog olarak işe başladı. Bir önceki belediye başkanı Hüseyin Ayaz ve Yasin Özlü döneminde belediye başkan yardımcılığı yaptı. 2 dönemdir Başiskele Belediye Meclis üyesi. BAŞSİAD Başkanı Barış Arat ile evli, bir kız annesi.

Davut Coşkun Şiviloğlu Kimdir?

29 Temmuz.1969 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu Derince Piri Reis İlkokulu, ortaöğretimi Derince Lisesi, liseyi Körfez Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümü; üniversiteyi ise Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okudu. Mezuniyetinin ardından yurt içi ve yurt dışında birçok inşaat projelerinde görev aldı.18 Ağustos 2018 de yapılan 6.Olağan Büyük Kongrede ve 24 Mart 2021 yapılan 7.Olağan Büyük Kongrede AK Parti MKYK Yedek Üyesi seçildi. Davut Coşkun Şiviloğlu halen Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İç Anadolu Bölge Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti ve DEİK üyesidir. Evli olan Davut Coşkun Şiviloğlu İngilizce bilmektedir.

Selçuk Çakıroğlu Kimdir?

AK Parti Derince eski ilçe başkanı 1974 İzmit doğumlu. Evli. Uludağ Üniversitesi işletme doğumlu.

Mehmet Orman Kimdir?

1968 yılında Mardin'de doğan Mehmet Orman 1986 yılında Körfez ilçesine geldi. Lise Mezunu olan iş adamı 1995 senesinden bu yana TUĞSAŞ Türkiye Gübre Sanayi A.Ş.’nin, Gübretaş’ın ve İgsaş’ın nakliye işleriyle uğraşıyor. 2018 yılında AK Parti Kocaeli Milletvekili aday adayı oldu. Körfez İlçe Hacı Osman Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Orman evli ve dört çocuk babası.

Ufuk Ekinci Kimdir?

1974 Ardahan-Posof doğumlu. 1976 senesinden bu yana Gebze merkezde ikamet etmekte. İlk, orta ve lise tahsilimi Gebze’de tamamladı. Gebze Chrysler İlkokulu, Gebze İmam Hatip lisesi, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Evli, üç çocuk babası. Gebze’de kurulu bulunan Ortaklar Hukuk Bürosu isimli hukuk bürosunda 1998 senesinden bu yana serbest avukatlık yapmakta. 2010-2012 yılları arasında Kocaeli Barosu Gebze İlçe Temsilcisi olarak seçildi. Gebze'de kurulu bulunan Kars Ardahan Iğdır Sanayici Ve İş Adamları Derneği (KAISİAD) kuruculuğu ve başkanlığı görevini yürüttü. 2008 ve 2012 kongre dönemlerinde Ak Parti Gebze İlçe Yönetim Kurulunda Ar-Ge birim başkanlığı, Siyasi Ve Hukuki İşler birim başkanlığı, Seçim İşleri Birim Başkanlığı görevleri ile 2010 Bahar Dönemi Siyaset Akademisinin Kocaeli İl Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Hemen tüm AK Parti Gebze ilçe S.K.M. yönetimlerinde bulundu. 30 Mart 2014 mahalli idareler seçiminde Ak Parti ikinci sıra meclis üyesi adayı olarak Gebze Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olarak görev yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hukuk komisyonu başkan vekilliği, Gebze Belediyesi Hukuk Komisyonu başkanlığı, Gebze Belediye encümeni görevlerini yürüttü. Marmara Belediyeler birliği meclis üyeliği görevinde bulundu

İlhan Kadıoğlu Kimdir?

Dr.İlhan Kadıoğlu, 1965 yılında Bulgaristan’ın Haskovo şehrinde dünyaya geldi. 1969 yılında ailesiyle birlikte, Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç ederek, Gebze’ye yerleşti. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. Mecburi hizmetini Bingöl’de yapan Kadıoğlu, 1994 yılında Sakarya’ya tayin oldu. 1999 yılında Gebze Devlet Hastanesine acil servis doktoru olarak atandı. 2004 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından Gebze Sağlık Grup Başkanlığı görevine getirildi. 2017 yılında, Sağlık Bakanlığı tarafından Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğüne atandı, bu görevi sırasında Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.

Kürşat Bulut Kimdir?

1971 Trabzon doğumlu. Evli ve 1 çocuk babası. Kocaeli Üniversitesi mezunu. Elektrik mühendisi.

Hasan Özaygut Kimdir?

1977 yılında Gaziantep’te doğdu. Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigorta bölümünden mezun oldu. Evli ve 3 çocuk babası olan Özaygut, Saabancı Üniversitesi’nde liderlik eğitim programı, zaman yönetimi, müzakere teknikleri, insan kaynakları, satış-pazarlama, beden dili ve hitap kurslarına katıldı. Citibank, Xerox Company, Multinet A.Ş., Tekstil Bank ve Avea firmalarında yöneticilik yaptı.

Mehmet Zeki Canşi Kimdir?

1964 Ağrı doğumlu. İlkokulu Ağrı'da okuduktan sonra 1975 yılında ailece Kocaeli'nin Körfez ilçesine göç etti. 35 yıl Körfez ilçede ve son 13 yılı da İzmit merkezde olmak üzere 48 yıldır Kocaeli'de ikamet ediyor.
1976-1980 yılları arasında Kur'an Kursu'nda, ortaokul ve liseyi de Derince Lisesinde okudu. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İş İdaresi bölümünden mezun oldu. 1993-94 yıllarında kısa bir süre Kocaeli Ağrılılar Dernek Başkanlığı yaptı.
1996-2002 yılları arasında Mazlumder Kocaeli Şubesinin kurucu başkanlığını yürüttü. Aktif siyasi hayatına ilk defa AK Parti'ye üye olduktan sonra Fikri Işık’ın daveti üzerine il yönetim kurulu üyesi olarak başladı. 2002, 2007 ve 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Partiden milletvekili aday adayı oldu. Çözüm sürecinde, 41 maddelik çözüm önerisi ihtiva eden 6 sayfalık “Milli Birlik ve Kardeşlik” adı altında bir rapor hazırladı. Halen kısa adı İDEBİR olan İnsani Değerleri Birleştirme ve Yükseltme Derneğinde Genel Sekreterlik görevini yürütüyor. Ayrıca İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi İstişare Kurulu üyesi. Mehmet Ellibeş döneminde yeniden il yönetim kurulu üyesi oldu. Evli ve üç çocuk babası.

Sadettin Hülagü:

Kocaeli Üniversitesi eski Rektörü, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve YÖK üyesi Sadettin Hülagü kamudaki görevlerinden istifa ederek AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunacak.

Veysal Tipioğlu kimdir?

1966 yılında Kars'ta doğdu. İlkokulu, Orta ve Lise öğrenimini başarı ile tamamladıktan sonra 1989 yılında Polis Akademisi'nden mezun oldu. 19​89 yılında Bolu ili​nde görevine başlayan Tipioğlu, 1993-2003 yılları arasında Erzurum ilinde görev yaptı.2003 yılında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Veysal TİPİOĞLU sırasıyla; 2003-2004 tarihleri arasında Tuzla İlçe Emniyet Müdürü, 2004-2006 tarihleri arasında Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü, 2006-2009 tarihleri arasında Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılında İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti. 2013 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ederek Polis Başmüfettişi olarak 2014 yılında Muğla İl Emniyet Müdürü olarak atandı. 2016-2019 tarihleri arasında Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptı. Tipioğlu, Beykent Üniversitesi "Yönetim ve Organizasyon" alanında yüksek lisansını tamamlamış ve halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Enstitüsü "Genel Türk Tarihi" bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir. Amerika ve İngiltere'de çeşitli mesleki seminerlere katılmış olup orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yakup Zenbil:

AK Parti Başiskele İlçe Başkan Yardımcısı Yakup Zenbil milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Gülşah Bakırlı:

Gülşen Bakırlı, Kocaeli milletvekili aday adaylığı için başvurusunu genel merkeze yaptı.

Ahmet Şekerci:

Kocaeli SEKA Devlet Hastanesi İzmit Merkez Semt Dispanserinde elektronik teknikeri olarak görev yapan eski il gençlik kolları üyesi Ahmet Şekerci, AKP’den Kocaeli milletvekili aday adayı oluyor.

Murat Balaban:

Kartepe Belediye Başkan yardımcısı Murat Balaban, görevinden istifa ederek AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Nedim Malkoç:

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde görev yapan ve aynı zamanda rektörlük danışmanlığı görevini de üstlenen Doç. Dr. Nedim malkoç, AKP’den milletvekili aday adayı oldu

Esra Köksal:

1974 Sivas doğumlu. İlk orta ve lise öğrenimini Türkiye'de gördü. Amerika'da çocuk gelişimi bölümünden mezun oldu. Mezun olur olmaz Türkiye'ye döndü. Psikolog danışmanlık ofisi var. Daha önce Kocaeli İl göç idaresi müdürlüğünde danışman olarak çalıştı. Evli ve 2 çocuk annesi.

Özcan Aygün:

1978 Trabzon doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. 2011-2015 Yılları arasında AKP İzmit İlçe Başkan Yardımcılığı ve İzmit SKM Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2015 yılında memur oldu, Başbakan Müşavirliğine atandı.
Halen Adalet Bakanlığı Müşaviri olarak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babası

https://www.7x24kocaeli.com/akp-kocaeli-milletvekili-aday-adaylari-liste-2

16 Mar 2023 - 09:30 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı değil haberi geçen ajanstır.