CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar MHP lideri Devlet Bahçeli'nin HDP ile AKP görüşmesine dair açıklamalarına tepki göstererek,

"AKP-MHP birlikteliği seçimi kazandırmaya yetmeyecek, farklı salvolar ile seçim kazanma derdine düşmüş durumda” dedi.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş'tan 8 maddelik 'Barış Mutabakatı' çağrısı TİP Genel Başkanı Erkan Baş'tan 8 maddelik 'Barış Mutabakatı' çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün grup toplantısında HDP ile AK Parti'nin yeni anayasa görüşmeleri ile ilgili konuştu. İki parti arasında yaşanan görüşmenin doğru ve doğal olduğunu belirten Bahçeli, "HDP neyse CHP de bizim gözümüzde aynı" ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin söylemlerini yaptığı yazılı açıklama ile eleştiren CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, seçim kazanmak için toplumun aklıyla alay edildiğini söyledi.

“SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN HER YOL MÜBAHTIR”

Çakar'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle: "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yine çelişkili konuşmaya devam ettiğini gördük. 'HDP neyse CHP de bizim gözümüzde aynı' diyen Bahçeli, 'AKP heyetinin Meclis'te grubu bulunan partilerle görüşmesi son derece doğru ve doğaldır' diyerek dün dündür bugün bugündür söylemini geliştirmiştir. Nasıl bir bakış açısıdır ki, 'seçim kazanmak için her yol mubahtır' diyerek kendi partililerinizin en temel değerleri ile oynayabiliyorsunuz. Adeta insan aklı ile alay ediyorsunuz. HDP, halen AKP’nin yönettiği Hazine’den yardım alan yasal bir parti ise ziyarette sorun yoktur. Ancak; HDP’yi ağıza alınmayacak şekilde eleştirip CHP’yi de ortak terörist ilan ediyorsanız, o zaman bir yerlerde sıkıntı var demektir.

“NE YAPARSANIZ YAPIN GİDİYORSUNUZ”

Bu sıkıntı, sizin FETÖ için 'Ne istediler de vermedik' zihniyetinizde, Osman Öcalan’ın TRT ekranlarında iktidar partisine oy istemesinden duymadığınız rahatsızlıkta, Oslo görüşmeleri için 'ispatlayamayan şerefsizdir' deyip, ardından ispatlanınca 'ben görüşmedim, devlet görüştü' kıvraklığınızda saklıdır. İktidar, mevcut hali ile seçimi kazanamayacağını anlamış durumda ve son çırpınışlarını sergiliyor. AKP-MHP birlikteliği seçimi kazandırmaya yetmeyecek, farklı salvolar ile seçim kazanma derdine düşmüş durumda. Ne yaparsanız yapın, seçim ne zaman yapılırsa yapılsın, bir daha asla iktidar yüzü göremeyecek biçimde gidiyorsunuz."