Başkan Onater'in açıklaması şöyle:

Temizlik maddelerinin kdvsi yüzde 8’den yüzde 20’ye çıkartıldı. İhtiyaç maddelerinde zam yağmuru bitmedi… AKP iktidarı, “Temizlik imandan gelir” diyen vatandaşı pisliğe, emekliyi ölüme mahkum etmiştir.

EMEKLİ MAAŞLARI

Kocaeli’deki o üniversiteyle ilgili 7 karar Resmi Gazete’de! Kocaeli’deki o üniversiteyle ilgili 7 karar Resmi Gazete’de!

Emekli maaşları açlık sınırının da altında kaldı. Asgari ücretlinin aldığı zam, eline geçmeden eridi… Emekli maaşıyla da asgari ücretle de artık kira ödenemez durumdadır. Bunun sorumlusu AKP hükümetidir.

SAVURGANLIK YOLSUZLUK YAŞAM TARZINIZ OLDU

Yeni maliye bakanı bundan sonra ekonomide “rasyonel” olunacağını söylediğine göre, 21 yıldır rasyonel olmayan ekonomi politikalarından utanmadınız.  Halkın tasarruf yapmasını istediniz ama kendi harcamalarınızdan göstermelik bile olsa vazgeçmediniz. Savurganlık, yolsuzluk yaşam tarzınız oldu.

BUNUN SORUMLUSU AKP'DİR

KMH ve Kredi kartı taksit faiz tavanı yüzde 112,5 arttı 1,36 dan 2,89’a çıkartıldı. Borçla yaşayan yurttaşlarımızı bankalara ezdirdiniz. Enflasyonla yıldırdınız. Akaryakıt zamlarıyla bezdirdiniz.

Bunun sorumlusu AKP iktidarıdır.

EGE ADALARI BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜK

Utanmadan Lozan yalanları söylediniz. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü sağlayan Lozan’a düşmanlığın düşmana askerlik olduğunu anlayamadınız. Sığınmacıları göndermemekte ısrar ederek ülkemizin demografik yapısını bozdunuz. Ege’deki adalarımızı da işgalci Yunanistan’a terk ettiniz. Nato’da bile Türkiye’yi savunmadınız. Bunun da sorumlusu AKP hükümetidir.

TARİKAT VE CEMAATLER

Cumhuriyetimizi,  hem emperyalizmin ileri karakolları olan hem de halkın sırtında asalak olan tarikat-cemaat vesayeti altına soktunuz. Onları şımarttınız.

SAPIKLIĞINIZI TOPLUMA YAYAMAZSINIZ

Karma eğitimi kaldırmak için zemin yoklayan yarasalar !  Siz ancak avucunuzu yalarsınız.  Sapıklığınızı topluma yayamazsınız. Bilimsel düşünce sizin de hakkınızdan gelecektir.

AĞACA YEŞİLE DÜŞMAN OLUNUR MU

Ağaca, yeşile, ormana düşman olunur mu? Muğla Akbelen’de mahkeme kararına karşı ağaç katliamına onay verenler de susarak onaylayan dilsiz şeytanlar da zulme ortaktır. Çekin pis ellerinizi ağaçlarımızdan, kadınlarımızdan, çocuklarımızdan…

AKP’den hayır gelmeyeceği artık belli olmuştur fakat mecliste de ne yazık ki muhalefet yoktur.

Mafya-tarikat rejimini yıkacak olan da, PKK gibi her türlü bölücülüğü ve Fetö gibi casusluk teşkilatlarını temizleyecek olan da Atatürk’ün Bursa Nutkunda sözünü ettiği devrimci Türk gençliğidir.

Türkiye’nin politik yaşamında, ekmek gibi, su gibi ihtiyaç olan şey, Kemalist-Sosyalist birliğidir. Tüm vatanseverleri birleştirecek olan, Sosyalist Cumhuriyet Partisi’nin merkezinde olacağı, hortumcunun değil, emekçinin ve Türkiye’nin çıkarlarını savunacak bir iktidar için halkımızı SCP’ye davet ediyoruz. "