AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’in açıklamalarına cevap veren CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “Fatma Kaplan Hürriyet’i Tekirdağ’a, beni, Çerkezköy’e yollama fikrini hangi hak ve cüret ile telaffuz edebiliyorsunuz? Nasıl ve ne yolla bizleri başka yerlere yollayacaksın?” diye sordu

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney; İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ile ilgili, “Kendisi bana açıkça iftira atmasına rağmen ben Hakan Çakar’a kızmıyor, sadece üzülüyorum. Sonuçta İzmitli. Birilerini Tekirdağ’a memleketine gönderdikten sonra bu performansıyla kendisine de Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevi yakışır dedik ama kabul etmez, kalırsa yine yüz yüze bakacağız” ifadelerini kullanmıştı. CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar’dan Güney’e cevap geldi. 

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar şunları kaydetti:

"AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney yine bizleri Çerkezköy 'e göndereceğini yazmış. Ali kardeşim performansımdan bahsetmiş, 2019 yerel seçimlerinde CHP İzmit örgütü performansını göstererek İzmit'te seçimi kazandı. Kaybeden AKP İzmit oldu ama ne hikmetse, kaybeden 'İlçe Başkanı' olarak görevde kalmaya devam ediyorsun.

BİZ İZMİT'TE DOĞDUK SİZ KAYSERİ'YE GİDEBİLİRSİNİZ
Biz İzmit'te doğduk, İzmit'te de öleceğiz ama siz genel seçimlerden sonra torpilli olduğunuz Mehmet Özhaseki'nin memleketi Kayseri'ye gidebilirsiniz.
Baştan sona mikro milliyetçilik kokan ve kendi görüşü dışındakileri bu kentten bir şekilde 
göndermeye yönelik tüm bu cümleler, AKP 'ye yakışır cümleler.
Merak ediyorum sayın başkanım; İzmitli olan, olmayan ayrımı ve bu yüksek kibir neden?

İZMİTLİ NE DEMEK? BU DÜŞMANLIK NEDEN?
Gerçek İzmitli ne demek?
Biraz İzmitli olmadığı için milliyetçilik duyguları ihtirası ile biraz da kendi İlçe Başkanlığı 
döneminde yenilgiye uğrattığımız için bu  düşmanlığınız neden? Nasıl ve 
ne yolla bizleri başka yerlere yollayacaksın? 

HANGİ HAK VE CÜRETLE?

Fatma Kaplan Hürriyet’i Tekirdağ’a, beni Çerkezköy’e yollama fikrini hangi hak ve cüret ile telaffuz edebiliyorsunuz?

Bu nasıl bir milliyetçilik, nasıl bir kafatasçı zihniyettir? Size ve sizin zihniyetinize İzmit emanet edildiğinde sizden olmayanları İzmit Belediyesi’nden neden ve nasıl dışladığınızı, kadın memurları nasıl Park ve Bahçelerde çalıştırdığınızı açıklayan bu cümleler, hangi ahlaka sığar?

SORULARIMA YANIT
Her şeyi söylemişsiniz, sorularıma yanıt vermemişsiniz. Tekrar soruyorum:

1.) 2011 yılından bu yana Akp İl ve İlçe yöneticisiniz. “İsu Hukuk Müşavirliği görevimi, kendi isteğim ile bıraktım” demişsiniz. Ne zaman bıraktınız? Sorumu tam anlamamışsınız, Akp İl ve İlçe yöneticiliğiniz boyunca ve yıllarca yaptığınız bu görev neden size verildi? İmtiyaz var mıdır? Başka Büyükşehir iştiraklerinde devam eden bir göreviniz mevcut mudur? 

Pilotların yorgun uçtuğu gündemdeydi: THY'den işe alım ilanı Pilotların yorgun uçtuğu gündemdeydi: THY'den işe alım ilanı

O DOSYADA NELER VAR?
2.) Danışma Kurulunuz’da Mehmet Özhaseki’ye dosya vermek isteyen partililerinizi 
engellediniz, hakaret ettiniz, olay çıkardınız. O dosya da neler var? Muhalefet İlçe 
Başkanı, neden bu kadar korktunuz?

3.) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinin tüm hukuk işlerinin AKP İl ve İlçe yöneticilerine verilmesi tesadüf mü?
4.) İzmit Belediyesi AKP meclis üyenizin eşi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesine iş yapıyor mu? Yapıyorsa ne kadarlık fatura kesti? Kim bu meclis üyeniz açıklayacak mısınız?

WhatsApp Image 2022-07-01 at 17.07.29 (1)