İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, "Bu haliyle Beşli Masa ya da Altılı Masa öyle anlaşılıyor ki sayın Kılıçdaroğlu'nu aday yapmak için kurulmuş bir masa haline gelmiştir" dedi. Usta, Akşener'in cumhurbaşkanlığı adaylığının şu anda gündemlerinde olmadığını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, milletvekilleri, genel başkan başdanışmanları ve divan üyeleri ile bir araya geldiği toplantının ardından genel merkezden ayrıldı.

Grup başkanvekilleri Erhan Usta ve Müsavat Dervişoğlu, çıkışta basın mensuplarına açıklama yaptı.

“BİZİM İÇİN KAPI AÇIK”

Usta, “Bu haliyle bu 5’li masa, öyle anlaşılıyor ki Sayın Kılıçdaroğlu’nu aday yapmak için kurulmuş bir masa haline gelmiş. Bizim söylediğimiz şey çok net ve açık. Mutabakatla karar alma konusunda son toplantıda yaptıkları hatayı düzeltecek bir irade beyanını ortaya koyarlarsa her zaman için masa o anlamda devam eder, bizim için kapı açıktır. Ama onun dışında o ilkelerden vazgeçmek istemiyoruz, kararlar mutabakatla alınacak, bugüne kadar da hep böyle yaptık” dedi.

AKŞENER’İN ADAYLIĞI

Usta, “6’lı Masa’dan davet mi bekliyorsunuz?” sorusuna, “Bu irade beyanını bekliyoruz. Masanın başlangıçtan itibaren ne için kurulduğunu bu son geldiğimiz noktada anlamış olduk” diye konuştu.

Usta, Akşener’in adaylığına ilişkin soru üzerine de “Ona bakacağız, önümüzdeki toplantılarda yeri geldikçe konuşacağız” dedi.

“5 PARTİNİN LİDERİ BUGÜN TOPLANDI, BİR DE ONLARA SORUN”

“Partin İYİ’yse hikayen mutlu biter” diyerek aday oldu “Partin İYİ’yse hikayen mutlu biter” diyerek aday oldu

Müsavat Dervişoğlu ise 6 Martta gerçekleştirilecek toplantıya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılıp katılmayacağı sorusuna, “Hayır, katılmayacak. 5 partinin lideri bugün toplandı, bir de onlara sorun” diye konuştu.

Dervişoğlu, İYİ Partinin cumhurbaşkanı adayına ilişkin ise “Zamanı gelince her şeyi konuşacağız” dedi.