İzmit Belediyesi AKP'li ve MHP'li meclis üyeleri bugünkü meclis toplantısında çekimser kalarak araç alımı maddesini bir kez daha kilitlemişlerdi.

Toplantı sonrasında da AKP İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney bir açıklama yapmış ve olumsuz sonucun tek sorumlusunun provakatörlük yapmakla suçladığı Başkan Hürriyet olduğunu söyleyerek Başkan Hürriyet'i suçlamıştı.

Cevap gecikmeden geldi.

İzmit Belediyesi'nden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

Sevgili İzmit halkı. 

İzmit Belediyesi AKP ve MHP üyelerinin sosyal medya üzerinden, “Hizmet araçlarıyla ilgili CHP’liler oylamaya katılmadı, CHP’lilerin sayısı yetmedi. O yüzden yeter oyuna çıkmadı”  diyerek sizleri kandırmalarına lütfen izin vermeyin.

Belediye Kanunu’nun 22. Maddesine göre ise İzmit Belediyesinde KARAR YETER SAYISI 18’dir. 

OYSA;
İZMİT BELEDİYESİ MİLLET İTTİFAKI’NI OLUŞTURAN CHP VE İYİ PARTİ MECLİS ÜYELERİNİN SAYISI BELEDİYE BAŞKANI DAHİL 17’DİR. 

Yani İzmit Belediyesi Millet İttifakı meclis üyelerinin sayısı tam olması halinde dahi AKP ve MHP grubu yapılan oylamada çekimser kalarak, KARAR YETER SAYISININ ALINMASINA ENGEL OLMUŞ OLDULAR!

Kanbak ailesinin acı günü! Ali Kanbak vefat etti Kanbak ailesinin acı günü! Ali Kanbak vefat etti

Hizmet araçlarının alınmasına bir kez daha engel olan AKP ve MHP grubu kıymetli basınımızı yanlış yönlendirerek bir kez daha halkı kandırmaktadır. 

Halkımızın bu yalanlara karşı itibar etmemesini ve hizmet araçlarının alınmasına AKP ve MHP’nin bir kez daha engel olduğunu bilmesini istiyoruz. 

Saygılarımızla.