Müzesinde 2 Ziraat Türkiye Kupası bulunan Kocaelispor,

2021-2022 Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde dün deplasmanda Adanaspor ile karşı karşıya geldi.

Sahaya Turkuaz (Mavi) formasıyla, lig müsabakalarına oranla daha farklı bir kadroyla çıkan Kocaelispor, ilk yarıda oynadığı etkili futbollunu 2 güzel golle süsledi.

Sağ tarafı kullanan modern sağ bekten örnekler veren Semih Karadeniz ilk golde Dilaver Güçlü’ye ikinci golde Mevlüt Erdinç’e asist yaparak müsabakanın adamı oldu.

BU gollerin asistini yapması ve sağ taraftan geliştirdiği ataklarla oyuna katkı sunan Semih Karadeniz’i  izlerken, yine o mevkide oynayan 1979-1980 sezonunun şampiyon kadrosunun değişmez ismi Zeki Kaya’yı izliyorum zannettim. Semih’in Zeki Kaya’ya ulaşması şu anda zor daha çok çalışması gerekiyor ancak o havayı hissettiriyor.

Semih Karadeniz, lig müsabakalarında bulduğu şansı değerlendiren ve sağ bekte görev aldığı müsabakalarda başarılı olup hücuma katkı sağlayarak ta zaman zaman adından söz ettirmişti.

Dünkü Adanaspor karşısında gollerde yaptığı asistin dışında da hücumlarda katkı yaptı.

Defansta ise ligde oynadığı Menemenspor müsabakasının aksine bu kez yerinde müdahalelerde bulunarak adeta kusursuz oynadı.

Turkuaz forması ve farklı kadrosuyla ilk yarıdaki oyununu ikinci yarıda ortaya koyamayan Kocaelispor ikinci yarının İlk yarıdaki . dakikası sonrasında geriye yaslanınca Adanaspor pozisyonlar üretti, tehlikeli ataklar geliştirdi.

Son 10 dakikaya girildiğinde bu atakların birinde golü bulup farkı bire indirdi. Karşılaşmayı uzatmaya götürmek için kalan dakikalarda çabası yetmedi.

Kocaelispor 2-1 kazanarak adını 5. tura yazdırdı.

Bu müsabakayı teknik direktir mü kazandı kesinlikle hayır…

İstifa etmiş bir teknik direktörün devre arasına kadar gidelim sonra bakarız denen bir teknik direktörün bu cümleler sonrasında sadece kulübeyi işgal etmesinden başka bir yararı olmaz.

DİP NOT: Kocaelispor Sefa Sirmen başkanlığında Güvenç Kurtar teknik direktörlüğünde Süper Lig’de mücadele ederken 3. Renk olarak yine maviyi seçmiş İstanbul’daki Galatasaray müsabakasına mavi siyah kalın çubuklu formayla çıkmıştı.