diken.com.tr'nin Ankara Temsilcisi Altan Sancar, kendisini hedef alan Odatv ve Soner Yalçın'a tepki gösterdi.

Odatv'de Hürrem Elmasçı imzasıyla yayımlanan yazıda, muhafazakâr partili bir milletvekiline ait olduğu iddia edilen bir kasetten söz edildi. Yalçın, söz konusu iddiayı, "Akademisyen, hukukçu, evli ve kız çocuğu babası... Vekilin eşcinsel kaseti. Üstelik konu muhafazakâr bir partiyle alakalı" başlığıyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Gazeteci Altan Sancar ise Soner Yalçın'ın tweetini alıntıladı ve "Soner Yalçın açık ve net olarak muhalefete operasyon çekiyor. Önce CHP’yi denedi, şimdi de İYİ Parti’yi deniyor. Medyada her gazeteciyi zan altında bırakacak şeyler yapıyor. Evet, o kişinin adı Soner Yalçın" ifadelerini kullandı.

Sancar'ın Yalçın'ı eleştirdiği sözlerin ardından Odatv'de Hürrem Elmasçı imzasıyla yeni bir yazı yayımlandı.

"HDP Eş Başkanı Mithat Sancar’ın oğlu sözde gazeteci Altan Sancar, tweet'ler attı, videolar çekti" denilen yazıda, " Meğer bu yazı İYİP’e yapılacak komploymuş! Yazımda İYİP adı hiç geçmedi, Altan Sancar nereden bu bilgiye ulaşmış bilmiyorum. Hemşehrisi bir siyasetçi üzerinde polemik yapılmasın diye mi İYİP adını yazdı, anlayamadım! Bir de sosyal medyada FETÖ ekibi var. Altan Sancar’ın yazısını pek beğenmişler, onlar da koro halinde İYİP’e komplo kurulduğunu yazıyorlar" ifadeleri kullanıldı.

ALTAN SANCAR'DAN YANIT

Altan Sancar, söz konusu yazısıya sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Soner Yalçın'a tepki gösteren Sancar, "Gel Soner seninle bir oyun oynayalım. Ben sana gazetecilik öğreteyim, sen de gazetecilik oyununa öyle devam et" dedi.

Altan Sancar, şunları ifade etti:

"1- Ben Mithat Sancar’ın oğlu değilim. Benim babam DSİ emeklisi bir işçi. 2- HDP ile CHP arasında kuryelik yapıyormuşum. Vurduğum yerden güzel ses gelmiş ki telaşla Google araması yapmışsın, “Sancar’ın oğlu ise böyle desem olur” demişsin. 3- Sen seversin aileyi bir yerlere karıştırmayı. Yazında hayat arkadaşım Duygu’nun çalıştığı yeri ima etmişsin. Eşim Çankaya Belediyesi’nde öğretmen. Biz 7 yıl önce tanıştık, 6 yıl önce evlendik. Duygu belediyede 10 yıldan fazla bir süredir çalışıyor. Soner, sana tavsiyem bugün mesleği bırak. Baltayı fena taşa vurdun, kurduğun plan da elinde patladı. Sinirle güzel saçmaladın."