İzmit Kadın Girişimciler Merkezi’ni (İZGİM) ziyaret eden İbn-i Sina Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve velileri, İZGİM’in sunduğu imkanları çok beğendiler

Okuma alışkanlığının çocuklarımıza küçük yaşlarda kazandırılması bilinciyle hareket eden İzmit Belediyesi İZGİM Çocuk Kütüphanesi öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. İZGİM’de ağırlanan öğrencilerden üye olmak isteyenler üye yapılıyor ve öğrencilere ödünç kitap veriliyor. İZGİM Çocuk Kütüphanesi’nde çocukların kitap okuyarak kaliteli zaman geçirmesi sağlanıyor. 

CAN KULAĞIYLA DİNLEDİLER

Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde yer alan ve İZGİM’e çok yakın mevkide yer alan İbn-i Sina Anaokulu öğretmeni Esra Yılmaz Bursalı, öğrenciler ve veliler İZGİM’i ziyaret etti. 12 minik misafir öğretmenlerinin onlara okuduğu hikayeyi can kulağıyla dinlediler. Çocuklar ardından İZGİM Oyun Alanı’nda doyasıya eğlendiler. 

VELİLER BİLGİLENDİRİLDİ

Kadınların hayatlarını kolaylaştırmak, istihdamlarının artmasına yardımcı olmak için çalışan İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi (İZGİM)’de çocukları eğlenerek öğrenen velilere ise İZGİM tanıtıldı. Velilere seramik, çini, tokat baskı, deri, hediyelik obje, takı tasarım, keçe, makrome atölyeleri tek tek gezdirildi. Atölye sorumluları tarafından velilere atölyelerde ne tarz ürünler üretildiği ve üretim aşamalarının nasıl olduğu anlatıldı.