Kartepe Belediyesi'nin Ataevler Mahallesi'ndeki Spor tesislerini ziyaret eden İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, yetkililere "İlçemize yeni tesis yapmayı beceremiyorsunuz. bari mevcudu koruyun" diyerek seslendi.

Bir süredir bölge halkının kendilerine sıklıkla Ataevler Mahallesi'nde bulunun tesis ile alakalı şikayetlerini ilettiğini belirten Tamyüksel;

"Bu tesisin durumu ile alakalı çok yoğun şikayet alıyoruz, bundan yaklaşık 15 gün önce tesisleri ziyaret ettik ve gerekli çalışmaların yapılacağı tarafımıza iletildi. Lakin süreç içinde gördük ki herhangi bir çalışma yapılmıyor. Uyarılar ciddiye alınmıyor.  O halde tesisin durumunu Kocaeli kamuoyu ile paylaşalım dedik.

İşte buyrun paylaştığımız resimler ile Kartepe'nin evlatlarının layık görüldüğü tesisin halini sizler takdir edin.

WhatsApp Image 2022-07-05 at 12.26.37 (1)WhatsApp Image 2022-07-05 at 12.26.37WhatsApp Image 2022-07-05 at 12.26.38WhatsApp Image 2022-07-05 at 12.26.21WhatsApp Image 2022-07-05 at 12.26.36WhatsApp Image 2022-07-05 at 12.26.19

Herşeyden önce, madde bağımlılarınca tahrip edilen bu bina Milli Servettir, bununla birlikte bu tesisler hepimizin evlatlarının kötü arkadaş ve kötü alışkanlıklardan uzak durması, spor ile tanışması için vatandaşın vergileri ile yapılmış alanladır.

ASAYİŞ PROBLEMİ YARATIR HALE GELMİŞ

Fakat görüyoruz ki bu alanlar amacına hizmet etmek bir kenara, tam da gençlerimizi kurtarmaya çalıştığımız insanlar ve alışkanlıklara uygun olarak kullanılmaya başlanmış, mahalle halkına sosyal bir donatı olarak nefes olmak yerine asayiş problemi yaratır hale gelmiştir.

MEVCUDU DAHİ KORUYAMIYORLAR

Bizler; geçtiğimiz günlerde Spor Bakanını ziyaret etmeleri hasebi ile  kendilerinden Kartepemize yeni tesisler kazandırmalarını beklerken, görüyoruz ki Belediyemiz mevcudu dahi koruyamamaktadır.

BURASI SAHİPSİZ Mİ

Alanın mevcutta ki sorunları yetmiyormuş gibi birde, özel bir inşaat şirketinin civarda ki şantiye alanına ulaşmak için, imarda resmi bir güzergah olmamasına rağmen, harfiyat kamyonlarını bu alandan geçirmeye başlaması ile mahalleli ve çocuklarını burada futbol kursuna getiren veliler haklı olarak burası sahipsiz mi diyorlar.

Malum bu kamyonlar tonajlı ve dolayısıyla, tesisin girişi asfalt olmadığı için de veliler ile çocuklar bozulan yolda sorun yaşıyorlar, bunuanla birlikte tesiste veliler için çocuklarını izlemek yada beklemek için bir tribün yada alan olmadığından, kamyonların geçtiği yerde hem güvenliksiz hemde toz toprak altında kalarak çocuklarına spor yaptırmak zorunda kalıyorlar.

GÖREVE DAVET EDİYORUM

Kartepe'ye çok büyük ve önemli hizmetler yaptıklarını iddia edenleri bir an önce Ataevler'de ki bu tesis ile ilgili göreve davet ediyorum. Ve buradan sesleniyorum, her şeyin başı liyakat, sonrasında ise vizyondur. Madem ki İlçemize yeni tesis yapmayı beceremiyorsunuz, bari mevcudu koruyun." dedi.

CHP’li gençlerden Erdoğan'a AFİŞLİ GÖNDERME! CHP’li gençlerden Erdoğan'a AFİŞLİ GÖNDERME!

at2at1