KOGACE, Gaziantep yolunda yaşanan kazayla ilgili açıklama yaptı. Kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun Nizip bölümünde kaza yapan bir araca müdahale eden ekiplere ve İhlas Haber Ajansının (İHA) canlı yayın aracına, kaza yerinden yaklaşık 200 metre geride devrilen ve kayan yolcu otobüsü çarptı.

Kaza bölgesine çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi. Kazada, kazaya müdahale eden 3 itfaiye görevlisi ile 3 sağlık çalışanı ve Şanlıurfa'ya görevli giderken kazayı görerek yaralılara yardım amacıyla duran İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) canlı yayın aracının sorumlusu 28 yaşındaki Umut Yakup Tanrıöver ile kameraman 25 yaşındaki Muhammet Abdulkadir Esen, itfaiye görevlileri Mehmet Bozkurt, Mehmet Polat ve Ahmet Polat, sağlık görevlileri Tuğba Uzdilli, Halil Özden ve Abdullah Kütük yaşamını yitirdi.

Vali Gül, olay yerinde yaptığı açıklamada kazayla ilgili şunları söyledi:

*Otobüs kaza yapıyor. Buna itfaiye, sağlık ekipleri ve diğer mesai arkadaşlarımız müdahale ederken 200 metre geride başka bir otobüs kaza yapıyor.

*Kaza yapan otobüs kayarak ekiplerimize ve yaralılara çarpıyor. İlk belirlemelere göre vefat eden 16 vatandaşımız var.

*Aralarında 3 itfaiye görevlisi, 3 sağlık görevlisi, 2 gazeteci arkadaşımız var. Milletimizin başı sağ olsun.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOCAGE)'den yapılan açıklamada:

"Gaziantep - Nizip Otoyolu'nda meydana gelen trafik kazasında 3 itfaiye personeli, 2 sağlık personeli, 2 gazeteci olmak üzere toplam 15 vatandaşımız vefat etmiş, 22 vatandaşımız yaralanmıştır. Hayatını kaybeden 15 vatandaşımıza Allah'tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

detay-kopya-1

aw694182_04

”Yoksullukla mücadele için gelmiştiniz değil mi! Hadi be!!!" ”Yoksullukla mücadele için gelmiştiniz değil mi! Hadi be!!!"

186195-1571298683