1962 yılında  Karamürsel'de doğan Atilla Oral, ilk ve orta öğrenimini Hereke'de, lise öğrenimini ise İzmit’te tamamladı.

Atilla Oral, Hereke esnaflarından Hamit Oral ile Fatma Oral’ın oğullarıydı. 

Bir dönem gazetemizde tarih sayfası hazırlayan, makaleler yazan araştırmacı Atilla Oral'ın pek çok tarih kitabı da bulunuyor.

Atilla Oral’ın cenazesi 15 Kasım Pazartesi günü Hereke Sümer Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Yukarı Hereke Mezarlığı'nda defnedilecek.

ATİLLA ORAL KİMDİR?

1962 yılında Kocaeli ili Karamürsel ilçesinde doğdu. 93 Harbi sonrasında Karamürsel’de iskan edilen Saraybosna göçmeni aileye mensuptur. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli ili Hereke beldesinde, lise öğrenimini ise İzmit’te tamamladı. İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun oldu. Askerlik görevini Ankara’da, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda asteğmen olarak yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır. Serbest araştırmacı ve yazar. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait eski fotoğraf koleksiyonu yapıyor. Kurucusu ve yöneticisi olduğu Demkar Yayınevi’nde yayıncılık faaliyetlerini sürdürüyordu. Osmanlı Devleti’nin son yılları, Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet Dönemi, Atatürk Devrimleri ile ilgili çeşitli konular üzerinde belgelere dayanan araştırmaları mevcut. Türk ticaret ve sanayi tarihi ile ilgili araştırmaları çeşitli gazete ve dergilerde makale olarak yayınladı.