Okulların açılmasından önceki son cumartesi gününü değerlendiren Ardahanlılar piknikte doyasıya eğlendi.
Açılış konuşmasına; kurucu başkanları, Cemil Tura ve Seyfidar Çoban’ı yad ederek başlayan Alpay Aydemir "Modern çağın kapitalist düzenin aile ve toplum bağlarının yakıp yıktığı kültürleri yok ettiği günümüzde kültürümüzü korumak ve yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi yaşatmak için bir araya geldik.
Sıla hasretimizi özlemimizi böyle organizasyonlarda bir araya gelerek bir nebze de olsa siz değerli hemşerilerimizle hafifletmeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Kocaeli Milletvekili Veysal Tipioğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Kartepe İlçe Başkanı Hayati Dilek, Kocaeli Büyükşehir Sivil Toplum Daire Başkanı Sabahattin Yamak, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ın da katıldığı ve selamlama konuşmaları yaptığı pikniğe ayrıca; İzmit Belediye Başkanı Yardımcısı Emirşah Torun, Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir, Kamu Sen Kocaeli Şube Başkanı Cihat Çoban, Kocaeli Mali Müşavirler Odası Başkanı Özcan Çakır, Kocaeli Erzincanlılar Dernek Başkanı Mehmet Akbulut, Kocaeli Karslılar Derneği Başkanı Alican Kazgan, Kaı Vakfı Başkanı İsa Bozkurt, İstanbul Ardahan İl Derneği Başkanı Deniz Aydemir, Kocaeli Sarıkamışlılar Dernek Başkanı Burhanettin Özçelik, Kahramanmaraş Dernek Başkanı Enis Göçer, Kocaeli Erzurumlular Dernek Başkanı Avni Gözütok, Kocaeli Tokatlılar Dernek Başkanı Turan Şahin, Körfez Güney Mahallesi Dern. Başk. Oktay Yaşar, Niğdeliler Dernek Başkanı Cumali Bozok, Malatyalılar Dernek Başkanı İlkin Doydum, Sivaslılar Dernek Başkanı Kadir Zortaş, Elazığlılar Dernek Başkanı Feti Kapan, Kocaeli Erzurumlular Dernek Başkanı, Avni Gözütok, Başiskele Mal Müdürü Özer Özkan, Kocaeli Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Nurbay Ateş, Kars Ekrek Köyü Dernek Başkanı Süddin Uğurlu katıldı.
Dernek yönetiminin hazırlattığı yemekleri ve yöresel ikramlarını yiyen Ardahanlılar enerjilerini sanatçı Doğan Aktaş ve davul zurna ekiplerinin çaldığı yörelerine ait Türküler ile halay çekerek harcadı.
Düzenlenen eğlenceli yarışmalar ile doyasıya bir gün geçiren Ardahanlılar, Dernek Başkanı Alpay Aydemir ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek akşam saat 20.00 da Seka Kamp Piknik Alanı'ndan ayrıldı.

Eylül’de aramızdan ayrılan usta sanatçılar ‘Şiirlerle Bestelerle’ anılacak Eylül’de aramızdan ayrılan usta sanatçılar ‘Şiirlerle Bestelerle’ anılacak

collage-345