İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, AKP İzmit İlçe Başkanı Murat Çakmak'ın açıklamalarına yönelik sosyal medyadan yanıt verdi.

İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada AKP İzmit İlçe Yöneticisi Murat Çakmak'ı hedef alarak şu sözlere yer verdi; "Bugün ki gazetelerde AKP İzmit İlçe yöneticisi Murat Çakmak denilen bir kişinin benimle ilgili bazı açıklamalarına rastladım. Sanıyorum gece gördüğü rüyayı sabah gerçek sanıp basına gidip bir şeyler anlatmış. İki gün önce Fethiye Caddesinde tur atmış, esnafla yaptığım söyleşiyi kaleme almışım. Öyle söylemiş. Öncelikle sosyal medya hesabımdan AKP İzmit İlçe Başkanı ile ilgili yaptığım açıklamanın hiçbir satırında Fethiye Caddesi de, esnafı da yok. Bunu nereden çıkarttı bilemiyorum. Demek ki bu arkadaşların Fethiye Caddesindeki yaraları artık rüyalarına girmeye başlamış

KENDİSİNİ İSPATA DAVET EDİYORUM

‘Fethiye Caddesi’nin kırık mazgallarını maaş aldığı belediye başkanına rapor edip vatandaşın derdini çözeceği yerde hayali piyes yazmayı tercih eden bu şahıs’ diye bahsetmiş benden. Vatandaşın Fethiye Caddesindeki derdini 20 yıldır çözmediğiniz, görmezden geldiğiniz için uğraşıyoruz biz bugün. Vatandaşın derdi 20 yıldır bugün mü geldi aklınıza Demek işimizi iyi yapmışız ki Fethiye Caddesi ve ara sokaklar gibi koca bir alanda bir kırık mazgal bulmuşun ancak Gerçekleri duymak canlarını çok acıtmış olmalı ki kişisel olarak şahsıma yüklenmeye çalışmış bu şahıs. Geçmişte kalemimi şantaj için, siyasilerden para tırtıklamak için kullandığımı söylemiş. Kendisini ispata davet ediyorum.

BENİM EKMEĞİMİ HİÇBİR SİYASİ PARTİ VEREMEZ

Bu ben söyledim oldu gibi bir durum değil. Bu bir karalama ve bunun gerçekliğini ispat etmek durumundasın. Sana bu satırlardan davette bulunuyorum. Şantaj ve para tırtıklama konularını bir hafta içerisinde deliller ile ortaya koyamazsan hakkında dava açacağım bilgin olsun. Derin bir uyku uyumuş diye düşünüyorum ki rüyalarını anlatmaya devam etmiş ve demiş ki ‘Öyle inanıyoruz ki AKP İzmit yönetimine tekrar geldiğinde bizim borumuzu da öttürmek isteyecektir ama yağma yok artık bu kapıdan sana ekmek çıkmayacak.’ demiş. Bununla ilgili sadece şunu söylemek istiyorum ki Allah benim ve ailemin boğazından haram lokma geçmesini nasip etmesin. Ayrıca şunu da söylemek isterim ki benim ekmeğimi ve rızkımı hiçbir siyasi parti ya da kişi veremez.

Özel bireylere Dost El’ini uzatan öğretmenlere çok özel kutlama Özel bireylere Dost El’ini uzatan öğretmenlere çok özel kutlama

BİR DERS OLMASINI İSTİYORUM

Rızkımı veren Allah’tır. AKP İzmit İlçe yöneticisi Murat Çakmak bunu bilmiyor ve yarın biz gelince ekmeğinden olursun diye aba altından sopa gösteriyorsa o da kendi sorunudur. Bu satırlardan dava konusunda ciddi olduğumu, şahsıma attığı iftiraları ispata davet ettiğimi aksi takdirde konuyu yargıya taşıyacağımın net olduğunu bütün kamuoyunun bilmesini istiyorum. Bu şahıs ve bu tarzda hayatını sürdürenler için de bir ders olmasını istiyorum."

NE OLMUŞTU? 

AKP İzmit İlçe yöneticisi Murat Çakmak, İzmit Beledieyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu hakkında şu açıklamalarda bulundu: 

“CHP’li İzmit Belediye Başkanının maaşlı sözcüsü Cem Şakoğlu, İzmit Fethiye Caddesi’nde sözüm ona dün tur atıp, bir esnafımızla yaptığı söyleşiyi kaleme almış. Fethiye Caddesi’nin kırık mazgallarını maaş aldığı belediye başkanına rapor edip, vatandaşın derdini çözeceği yerde hayali piyes yazmayı tercih eden bu şahsın, İlçe Başkanımız adına değişimden söz etmesi ise ayrıca ilginç olmuştur.

“ARTIK BU KAPIDAN SANA EKMEK ÇIKMAYACAK”

Şöyle ki, geçmişte kalemini şantaj yazıları için kullanıp siyasilerden para tırtıklamak için kullanan, bunun için bir iki yazı da bugün paralı sözcülüğünü yaptığı belediye başkanı için karalayan Şakoğlu, bir dönüşüm görmek istiyorsa aynaya bakması yeterlidir. Kendi etrafındaki turlarını hala tamamlayamamış olan Şakoğlu, öyle inanıyoruz ki yarın AKP İzmit yönetimine tekrar geldiğinde bizim borumuzu da öttürmek isteyecektir. Ama yağma yok, şimdiden haberin olsun senin için yolun sonu geldi, bu senin için son durak, dönsen de artık bu kapıdan sana ekmek çıkmayacak.”