Güngör Arslan'ın öldürülmesine ilişkin 5 kişi daha tutuklanırken, toplam tutuklu sayısı 7'ye yükseldi.

Güngör Arslan'ın İzmit Cedit Mahallesi Muzaffer Fidan Sokak'taki ofisinde 19 Şubat'ta silahlı saldırı sonucu yaralanması ve kaldırıldığı Kocaeli Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetmesine ilişkin soruşturma kapsamında Ramazan Özkan ve Burhan Polat'ın ardından, olayla bağlantısı olduğu şüphesiyle 5 kişi daha tutuklandı. Böylece olayla ilgili tutuklananların sayısı 7 oldu.

Yeni dönem başladı: Temassız kartlarda işlem limiti 750 TL Yeni dönem başladı: Temassız kartlarda işlem limiti 750 TL

Gözaltına alınanlardan Ramazan Özkan ve cinayeti azmettirici olduğu öne sürülen Burhan Polat dün akşam çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Bugün ise akşam saatlerinde olayda kullanılan cinayet silahını aldığı ve olaydan önce Ramazan Özkan’a atış talimi yaptırıp olay yerine bıraktığı öne sürülen Hasan Emre Ç. İle birlikte 5 kişi daha adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan Hasan Emre Ç., Özgür T. İle birlikte 5 kişi daha tutuklandı. Böylece Güngör Arslan cinayetinde bugün itibariyle tutukla sayısı 7’ye çıktı. Gözaltında tutulan diğer isimlerin ise yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

ESKİ ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI GÖZALTINDA İDDİASI

Arslan, sahibi olduğu SES Kocaeli internet gazetesinde 3 ve 8 Şubat’ta “Tramvayın giydirmelerini kim yapıyor?” ve “Nasıl avukatlık yapabiliyor?” başlıklı haberlerde E. K. ‘nın avukatlık kanununu ihlal ettiğini yazmıştı. Eski Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı, MHP’ye yakınlığıyla bilinen avukat E.K., Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başta tramvay giydirmeleri olmak üzere bütün reklam alanlarının ve gazetelerin reklam pazarlamasını yapan KentPark LTD.ŞTİ.’nin de sahibi.

İddialara göre E.K. Gazeteci Güngör Arslan’ın öldürülmesiyle ilgili soruşturmada gözaltına alındı.