14 kaçak göçmen yakalandı!

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, Gebze İlçesinde yapılan uygulamada, sahte kimlik belgeleri ile şehirlerarası yolcu otobüsünde yolculuk yapan 14 kaçak göçmen yakalandı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından, göçmen kaçakçılığının men ve takibine yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmalarda, bazı şahısların, göç idaresinden verilen kimlik ve ikamet izin belgelerinin sahtelerini hazırlayarak, göçmen kaçakçılığı yaptığına dair duyumlara ulaştı.

Bu kapsamda ülkemize yasa dışı yollar ile giren şahısları Kocaeli, İstanbul ve diğer illere getirdiklerini tespit etti. 

Bunun üzerine, Gebze İlçesinde yapılan uygulamada, şehirlerarası yolcu taşıyan firmalara ait otobüsler tek tek durdurularak kontrol yapıldı. Yapılan kontroller esnasında bir yolcu otobüsünde sahte kimlik ve ikamet izin belgeleri ile yolculuk yapan 8 Pakistan ve 6 Afganistan uyruklu toplam 14 kaçak göçmen yakalandı.

Göçmenler ile birlikte onları taşıyan otobüsün şoför ve muavini de gözaltına alındı. Yakalanan göçmenler, geri gönderme işlemleri için Kocaeli İl Göç idaresine teslim edilirken, otobüs şoförü ve muavininin  TCK 79  Göçmen kaçakçılığı suçu kapsamında  tamamlanan işlemleri sonrası  adli mercilere sevk edileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER