Kocaeli'de 52 doktor Korona oldu!

Korona virüs mücadelesinde en ön safhada yer alan sağlıkçılarımızın Korona virüs'e yakalanma riski çok daha yüksek. Mart ayından bu yana il genelinde 52 doktor Korona virüs teşhisiyle tedavi altına alındı.

Kocaeli'de 52 doktor Korona oldu!

Mart ayından bu yana il genelinde 52 doktor Korona virüs teşhisiyle tedavi altına alındı.

BİRİ YOĞUN BAKIMDA

Pandemi ile mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanları, ne yazık ki koronavirüse en fazla yakalanan kesim oluyor. Hastanede gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarından, şu anda  Kocaeli Tabip Odası tarafından bilinen 30 aktif vaka bulunuyor. Bu vakaların 8’i ise doktor. Gölcük Medar Hastanesi’nde görev yapan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Aydın Ünsal, İstanbul’da yoğun bakımdayken, 2 doktor hastanede, 5 doktor ise evinde tedavi ediliyor.

EN BÜYÜK TESELLİ ÖLÜM OLMAMASI

Kocaeli genelinde vaka artışlarının yüzde 63’e çıkması ile birlikte sağlık çalışanları arasında koronavirüse yakalananların da sayısı yükseldi. Mart ayından bu yana Kocaeli Tabip Odası’na yapılan bildirimlerde 52 doktorun  koronavirüs olduğu öğrenildi. 52 vakadan yaşamını yitiren olmazken şu anda aktif olan 8 vaka bulunuyor. 8 vakadan şu anda Kardiyoloji Uzmanı Dr. Aydın Ünsal, İstanbul’da yoğun bakımdayken, 2 doktor hastanede, 5 doktor ise evinde tedavi ediliyor. İl genelinde tüm sağlık çalışanlarından bilinen 30 aktif vaka olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER