Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı, lunapark görevlisine silah çekti!

Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Abdulkadir Özdemir’in geçtiğimiz Ağustos ayında, lunapark görevlisine silah çektiği görüntüler ortaya çıktı. Gazeteci Yeliz Koray'ın sosyal medya hesabından yayınladığı kamera görüntülerinde Abdülkadir Özdemir, iddiaya göre fuarda 'yaşı küçük' diye çocuğunu balerine bindirmeyen çalışanı tekme tokat dövmeye başlıyor ve silah çekiyor.

Olay, sosyal medya hesabından kamera görüntülerini paylaşan ve Devlet Bahçeli'yi etiketleyen Gazeteci Yeliz Koray'ın paylaşımıyla açığa çıktı.

Sosyal medya hesabından Yeliz Koray'ın yayınladığı olay gününe ve yerine ait olan videoda; iddia edilen şahıs, Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Abdulkadir Özdemir lunaparkta çocuğunun 'yaşı küçük' diye balerine binmesine izin vermeyen çalışan görevliye yine çocuklarının yanında darpa girişiyor ve silah çekiyor.

Yeliz Koray'ın paylaşımı şöyle: 

Olayı gerçekleştirdiği iddia edilen Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Abdulkadir Özdemir ile ilgili ilk haber bu değil. Geçtiğimiz ağustos ayında; MHP Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanlığı'na atanan Abdulkadir Özdemir’in, Kandıra Ülkü Ocakları Başkanı iken, jandarma karakolunda bir şahsi alenen, ocağın adını kullanarak tehdit ettiği ve bu durumun jandarma tarafından tutanak altına alındığı ortaya çıkmıştı. 

Yunus Emre Kurt’un MHP İl Başkanı olarak atanması sonrası boş kalan Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine, Kandıra Ülkü Ocakları Başkanı Abdulkadir Özdemir atanmıştı.

Kandıra’da faaliyet gösteren Melikoğlu Unlu Mamulleri ve Ekmek Fırınının da işletmecisi olan Abdulkadir Özdemir'in 2019 yılının temmuz ayında alacak verecek meselesi nedeniyle tartıştığı bir şahsa tehdit ve hakarette bulunduğu öne sürülmüş, jandarma karakolunda kendisini şikayet eden şahsı aleni tehdit ettiği ve bunu yaparken de Ülkü Ocaklarının adını kullandığı ortaya çıkmıştı. Bu hadisenin jandarma tarafından tutanak altına alınmış olduğu biliniyor. Bu dava ile ilgili avukatlığını da şimdiki MHP İl Başkanı Avukat Yunus Emre Kurt'un yaptığı biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 04:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER