Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde asker uğurlamasına katılan aynı aileden 3 kişinin korona virüs testlerinin pozitif çıkmasının ardından, uğurlamaya katılan yakınlarının da aralarında olduğu 150 kişinin yaşadığı sokak karantinaya alındı.

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde asker uğurlamasına katılan aynı aileden 3 kişinin korona virüs testlerinin pozitif çıkmasının ardından, uğurlamaya katılan yakınlarının da aralarında olduğu 150 kişinin yaşadığı sokak karantinaya alındı.

35 HANELİK SOKAK 14 GÜNLÜK KARANTİNADA

Olay Dilovası Mimar Sinan Mahallesi Elmacık Dereyolu Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, büyük çoğunluğu yakın akraba olan Elmacık Dereyolu Sokak'ta 7 Haziran Pazar günü askere giden bir genci uğurlamak isteyenler Gebze Otogarına gitti. Asker uğurlamasına katılanlar arasındaki aynı aileden 3 kişinin daha sonra rahatsızlanarak gittiği hastanede yapılan korona virüs testleri pozitif çıktı. Pozitif vakalar tedavi altına alınırken, İlçe Sağlık Müdürlüğü kararı ile yoğunlukla akrabalarının yaşadığı, 35 hanelik 150 nüfuslu Elmacık Dereyolu Sokak ise 14 günlük karantinaya alındı.

İHTİYAÇLAR BELEDİYE EKİPLERİNCE KARŞILANACAK

Alınan karar sonrasında jandarma ekipleri, sokağa giderek güvenlik önlemi aldı. Bariyer çekilerek giriş çıkışları kapanan sokakta 14 gün karantina kalacak vatandaşların ihtiyaçları, Kaymakamlık, Vefa Destek Grubu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Dilovası Belediyesi ekiplerince karşılanacak.

MSB açıkladı: Bir şehidimiz var! MSB açıkladı: Bir şehidimiz var!