ASKON Kocaeli Şubesinin 15 yıldır başkanlığını yürüten Avukat Ömer Faruk Yıldırım önümüzdeki aylarda yapılacak ilk genel kurulda aday olmayacaktı. Ancak Yıldırım ve yönetimi adayı kendileri belirlemek isterken genel merkez kendi adayını çıkarmak istemesi üzerine ASKON'un mevcut yönetimi bu duruma tepki göstererek Başkan Yıldırım ve tüm yönetim istifa etti.Kocaeli Şube'de kimse kalmadı

Ancak genel merkez bu durumu kabul etmedi.  bölgesinden bir başkan adayı önerme konusunda ısrar edince de, mevcut başkan, asil ve yedek tüm yönetim kurulu üyeleri istifa etti, bütün şube boşaldı. ASKON yönetiminin istifası sonrası Kocaeli Şubesi'nde kimse kalmadı. ASKON genel merkezi ilerleyen günlerde yeni bir başkan atayıp atmayacağı ise merak konusu oldu. 

YENİAD'a geçtiler

Hali hazırda ASKON Kocaeli Şubesi kapalı. Derneğin herhangi bir yöneticisi bulunmuyor. Genel merkez de henüz yeni başkanla ilgili bir atama yapmadı. ASKON’un önümüzdeki aylarda mevcut yerinden de taşınması bekleniyor. Milli Görüş iş adamları derneklerinden biri olan YENİAD Kocaeli Şubesinin kurucular kurulunda yer aldı. ASKON şube yöneticileri de, YENİAD Kocaeli Şube yönetimine girdi.

resize_askon koc