ASTRAL SEYAHAT

Merhaba Sevgili Ruh Arkadaşlarım,

Bedenimizi belirli bir süre terk edip çeşitli bazı yerlere düşünce hızı ile gidip, gittiğiniz yerlerde meydana gelen olayları izleyebilmeniz mümkündür. Fiziki evrende herhangi bir yere gidebileceğiniz gibi, fiziki evrenin dışındaki evrenin ötesine de gidilebilmektedir. Hepimiz de bu yetenek vardır. Fakat bu yeteneğini herkes kullanmayabilir. Bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde yapılabilen beden dışı deneyim ile kıtalar arası yolculuk bile yapabilirsiniz.

Astral seyahat herkes tarafından yapılabilir, yalnız bazı metotlarla da bu yeteneği aktif hale getirebiliriz. Sabırla ve disiplinli olarak üzerinde çalışmak bizi başarıya götürecektir. Böyle bir konu üzerinde başarı elde edip etmemek tamamen sizin elinizdedir. Fakat bilinçsiz şekilde yapılan astral seyahatler, dış uyarıcılar yüzünden kesintiye uğrarlar. Bu nedenle öncelikle astral seyahat nedir, nasıl yapılır öğrenmeniz gerekiyor

Herşey bir tarafa maalesef özel çalışma gerektiren Astral seyahat, hiçbir çalışma yapmadan bazen kendiliğinden de yaşanabilir. Ruhunuza verilmiş özel yeteneklerle sizin elinizde olmadan da gerçekleşir.

İnanıyorum ki dünya üzerinde birçok kişinin başından böyle bir deneyim geçmiştir. Ben ve öğrencilerimin yaşadığı astral seyahatörneklerimiz mevcuttur.

Bu kendiliğinden gerçekleşen olaylar genellikle uyku sırasında veya uyku ve uyanıklık arası bir sırada da gerçekleşmektedir. Birçok kişi bedeninden uzaklaşıp kendini yukardan izlediğini anlatmış veya farklı mekanlarda dolaştıklarını dile getirmiş olduklarını biliyoruz. Çoğu da bir dengesizlik yaşadığını dile getirerek endişe ve kaygıya kapılmıştır. Oysa herhangi bir psikolojik sorun değil, sadece parapsişik bir yeteneğin kendiliğinden ortaya çıkmasıyla meydana gelen bir deneyimdir.

Birkaç sene önce uyku ve uyanıklık arası Astral seyahat yaparak bedenimden geçici bir süre ayrılmıştım.

“Beden dışında yaşadığım bu ilk tecrübemi çok net bir şekilde hatırlıyorum. O zamanlar 42 yaşlarındaydım ve böyle bir konudan haberim yoktu. Gece yatma saati gelmiş ve ben sessizce yatağıma uzanmıştım. Bir anda kabus gördüğümü zannettim ve bağırdım. Sonra Uykuda olduğumu fark ettim. Birisi kulağıma usulca Edirne camisi olduğunu söyledi. Sanki gözlerimle kubbeye doğru yükseldim ve döne döne işlemelerini seyrediyordum. Bir yandan da Çok muhteşem güzellikte sanat eserleri diye düşünüyordum. Bir an bedenimin olmadığını ve özgürce kuş gibi ordan oraya süzülüp durduğumu hissettim. Tam da o sırada eşim ben bağırdığım için beni kolumdan tutmuş “uyan, kendine gel” diyordu. Ben de ona “kolumu bırak, şuanda Edirne camisinin içini geziyorum” dedim. Eşim korkmuş ve beni kolumdan çekeliyordu. O beni çektikçe orda ki görüntü silikleşiyor ve kayboluyordu. Ruhen orda olmama rağmen bilincim yerindeydi. Bilinçli bir şekilde eşime “biraz dur, inceliyorum” dedim. Eşim gittiğim yerden dönemeyeceğimi düşünerek o korkuyla hızlıca kolumu çekti ve ben tamamen yatakta bedenime geri çekildim. Eşime “herşeyin farkındaydım, biraz daha sabretseydin” dedim. Tabii sonra düşününce ona hak verdim. Haklıydı bilmediğim bir durumun içerisindeydim ve ne yapacağımı bilmiyordum. Onun dediği gibi ordan geri dönemeyebilirdim.”

Tamamen bilincim yerinde olduğu halde bu olayı normal karşılamam beni şaşırttı. Sonra tekrar yatıp uyumadım erkenden kalktım ve yatakta oturdum. Bir süre kendi kendime düşündüm. İlerleyen süreçte bu olayı birçok kez deneyimledim…

Bu yeteneğimiz bizim sadece fiziksel bedene sahip olmadığımızın en büyük kanıtıdır. Biliyorum ki eski çağlardan günümüze kadar birçok toplumlarda Astral seyahat yapabilen birçok kişiler çıkmış. Hepsi aşağı yukarı aynı deneyimleri anlatmış ve hala yaşayanlar aynı şekilde anlatmaya devam ediyorlar. Öğrencilerimden son zamanlarda bu deneyimleri dinliyorum. Her birinin nerdeyse anlattığı kelimeler bile aynı. Edindiğim bilgilere göre ölmekte olan hastalar tartılmış, terlemenin getirdiği kayıplar göz önüne alınmış ve ölüme doğru saatte 28 gramlık toplam hafifleme izlenmiştir. Ölüm gerçekleştiğinde ise, bir anda beden 21 gram hafiflediği görülmüştür. Demek ki vücuttan dışarı çıkan bir şey vardır. O şey gerek ölüm, gerek normal uyku, gerekse astral ayrılma anlarında fizik bedeni terketmektedir.

Günümüzde herşeyin bilimsel açıklaması mevcut. Bunun yanı sıra astral seyahat teknikleri hakkında da bilgi sahibi olmalısınız.

Astral seyahate nasıl çıkılır hakkında merakınız var ise öncelikle şunu belirtmem gerekiyor. Bedeninizi serbest bırakmalısınız. Rahat olmalısınız. Aynı zamanda yatağınız, yastığınız veya her nerede astral seyahate çıkmak istiyorsanız o alanın konforlu olmasına özen göstermelisiniz. Hiç kimse tarafından rahatsız edilmemelisiniz. Zaten ruhunuz bedeninizden çıkarken o an panik halinde olabilirsiniz. Bu kapsamda korkularınızdan da kurtulmanız gerekiyor. Çünkü korkularınız, endişeleriniz; astral seyahate çıkmanıza engel olacaktır.

Sizlerde ne yaşadığınızı anlamlandırabilir, deneme yanılma yöntemleri ile ruhunuzla bağınızı koparmadan Astral yolculuğaçıkabilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla kalın…

YORUM EKLE