İzmit’teki ve bölgedeki girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi ve girişimcilerin küresel ölçekte rekabet edebilirliğine katkı sunma hedefi ile hayata geçirilen Strateji Müdürlüğü’ne bağlı İzmit Belediyesi Genç Girişimciler Merkezi ile üyeleri arasında işbirliği tüm hızıyla devam ediyor. İzmit Belediyesi Genç Girişimciler Merkezi ile merkezin üyelerinden Aliz Team kurucusu Ali Akdoğan, yabancı misafirlere yönelik İzmit’in turistik değerlerinin aktarılması ve tarihi yerlerinin gösterilmesi amacıyla gezi düzenledi.

resize_Atatürk Evi ve İzmit tarihi, yabancı misafirleri hayran bıraktı (5)

ATATÜRK EVİ’NE HAYRAN KALDILAR

14 Kasım Pazar günü düzenlenen gezi programına katılan Endonezya, Rusya, Brezilya, Fas, Tunus, Kenya ve Etiyopya gibi ülkelerden gelen toplamda 17 misafir, İzmit’in tarihi ve turistik yapısını çok beğendi. Gezi programı kapsamında; Bağçeşme Şehitlik Korusu, Kapanca Sokak, Atatürk Evi ve Kocaeli Arkeoloji Müzesi ziyaret edildi. Özellikle Atatürk Evi içinde yer alan Atatürk’ün kişisel eşyaları, yabancı turistler tarafından büyük ilgi gördü.

MANCARLI PİDE’NİN TADINA DOYAMADILAR

İzmit Belediyesi Genç Girişimciler Merkezi ve Aliz Team ortaklığıyla hayata geçirilen gezinin devamında, yabancı misafirlere Gülümse Kafe’de İzmit’in meşhur lezzeti Mancarlı Pide ikram edildi. Kente hayran kalan turistlere ikramların yanı sıra, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet adına Strateji Geliştirme Müdürü Cemal Taki Şahan tarafından da hediyeler takdim edildi. Düzenlenen organizasyondan büyük memnuniyetle ayrılan turistler, gezi sonrası Başkan Hürriyet’e teşekkür etti.