CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, Yasin Özlü'nün “Erdoğan gibi bir liderleri olsa Atatürk’ün bütün heykellerini yıkarlar” açıklamasına tepki gösterdi

Anıl Acurman'dan gelen cevap şu şekilde:

Dikkat! DSÖ'den maymun çiçeği uyarısı... Dikkat! DSÖ'den maymun çiçeği uyarısı...

"Pişman oldukça pusulası değişenler bu ülkenin tek ve gerçek lideriyle olan fikir bağımızı anlayamazlar.

CHP bu ülkenin Kuva-i Milliye’den bugüne tüm temel değerlerinin savunucusu, pusulası daima ulu önder Atatürk’ün çizdiği yol olan partidir. 

Sayın Özlü yaptığı açıklamada bizleri her seçimde oy uğruna bükülen başka partilerle bilhassa da kendileriyle karıştırmıştır. Lidere biat partisi değil Türk devriminin partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerlerini anlayamayanların ülkemizin kurucusunu anlayamadıkları da açıktır.

İkinci yüzyılın eşiğinde görüyoruz ki gerek büyük şehrin başkanı gerekse küçük kardeşinin derdi hizmet değil, Atatürk ve ilkeleriyle hesaplaşmaktır. Geçtiğimiz günlerde bu ülkenin kurucu değerleriyle 100. Yılda hesaplaşma sözleriyle beliren bu çarpık düşünce bugün ise Atatürk ile Akp Genel Başkanının Şahsını kıyaslamak gafletine düşmüştür. Hem de bunu Samsun’daki hain saldırıyı akla getirecek bir benzetmeyle yapmıştır.

Sayın Özlü’yü derhal bu sözlerinden ötürü özür dilemeye çağırıyoruz. 

Bilinsin ki,

Tüm dünyada yüzyılın lideri olarak anılan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten başka lidere ihtiyacımız yok."

Av. ANIL ACURMAN

CHP Başiskele İlçe Başkanı