Sahibi olduğu Ses Kocaeli Gazetesi’nde uğradığı hain saldırı sonucu hayatını kaybeden 35 senelik Gazeteci Güngör Arslan’ın avukatı Av. Cahit Çiftçi,

6 Eylül Salı günü gerçekleşecek ilk duruşma öncesi kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Ses Kocaeli Gazetesi sahibi Güngör Arslan 19 Şubat tarihinde Cedit Mahallesi'ndeki ofisine gelen kişinin silahlı saldırısına uğramış ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Arslan'ın öldürülmesiyle ilgili 10'u tutuklu 14 sanık hakkında hazırlanan iddianame kabul edilmişti.

6 Eylül Salı günü görülecek duruşma öncesi Avukat Cahit Çiftçi dava dosyasının son durumu hakkında basın toplantısı düzenleyerek çok önemli iddialarda bulundu.

ÇİN MALI BİR İDDİANAME DÜZENLENMİŞ

Avukat Çiftçi, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un da tutuklu olarak yargılanması gerektiğini iddia etti. İddianame sonrası dosyaları teslim aldıklarını ifade eden Avukat Cahit Çiftçi dosyanın eksik olduğunu ifade etti.

Hacim olarak geniş olan dosyanın mevcut halinin iddianameye yansıtılmadığını belirten Çiftçi, "Birinci celsede sanık savunmalarından sonra sebebi daha belli olacak. Dosyada detaylara girmemem gerekiyor. Detaylara girersek sanıklar delil karartma işine yeterince girdiler daha da devam edebilirler. Özellikle Ersin Kurt başta olmak üzere devamındaki Burhan Polat ve arkadaşları ile ilgili bütün bağlantılar dosyaya sirayet etmiş. Burada bir suç örgütü var. Hiyerarşik yapı var, devamlılık var. Önceden farklı, yasal olmayan işleri var. Bunların bir araya gelerek yapmış olduğu bir saldırı. Dosyanın bütünlüğü iddianameye yansımamış. Maddi delil olarak doldurulmamış. Çin malı bir iddianame düzenlenmiş. Bunlar çok rahat aşılır. Mahkeme iddianameyi yargılama aşamasında genişletirse kimin kim olduğu ortaya çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

CİNAYET SONRASI TAKİPSİZLİK KARARI ÇIKIYOR

Çiftçi, “Eksikliğin en büyük sebebi Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut. Necmi Bulut ile ilgili dosyada ve öncesinde çok somut deliller var. Bu somut delilleri savcılığa bildirmemize rağmen ne hikmetse hiç adım atılmıyor. Bu somut deliller nelerdir? Bunu söylememizde mahsur yok. 17 Aralık 2021’de Zirve Kocaeli gazetesinde 'Güngör’ü vurduracağım' şeklinde haberler çıkıyor. Tahsin Keskin bu yazısında Necmi Bulut’un kararlı olduğunu söylüyor. 22 Aralık’ta rahmetli Güngör Aslan Necmi Bulut hakkında şikayetini yapıyor. 11 Aralık’ta Necmi Bulut'un kısa tamamen suçu yansıtma amacı ile ifadesi alınıyor. En önemli tanık Tahsin Keskin ve Adem denen arkadaşın ifadesi alınmıyor. 19’unda menfur saldırı gerçekleşiyor tam 4 gün sonra rahmetlinin yapmış olduğu suç duyurusu takipsizlik ile sonuçlanıyor. Bir acelecilik bir kapatma var” dedi.

PARA KAYITLARI YOK

Çiftçi açıklamasının devamında, “Ersin Kurt ifadesinde 'Ben işyerimden kafeteryaya ticari taksi ile geldim' diyor. Ama HTS kayıtlarında getirenin Necmi Bulut olduğu tespit ediliyor. Bu ve bunun gibi durumlar var. Ersin Kurt’un Burhan Polat ile ilişkisi, Burhan Polat’ın tetikçiyi getiren kişiler ile olan ilişkileri var. En önemli olay para hareketleri yok. Zaten bu cinayetlerle ilgilenen uzman kişiler, polisler, savcılar cinayet olaylarında para transfer takibi yapar. İşin içine kadın sokmaya da çalıştılar. Tuğba Öksüz’ün beyanları ile yalan olduğu ortaya çıktı. Para hareketleri gönderilmiyor. Dosyayı ilgilendirmeyen kayıtlar geliyor.

KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE BELLİ DEĞİL

Yasal hakkımız için biz yalvardık. Anlıyoruz ki dosyanın kapatılması gereken bir yönü var. Göreceğiz mahkeme zamanında bu kararlar çıkacak mı? Çıkması gerekiyor. Birini öldürmeye gönderiyorsunuz. Kimse bunu bedavaya yapmaz. Bunlar araştırılmalı. Davaya gelsinler çok şey öğrenecekler. Kimin elin kimin cebinde belli değil. Bunları yaşayıp göreceğiz. Savcının tamamen görmezden geldiği eylemler var. Ersin ve Burhan’ın ilişkileri ile ilgili başka sanıkların söylediği ifadeler var. Bunlar yok. İddianame kısa kısa yazılmış" dedi.

CİNAYETTEN 17 DAKİKA SONRA TELEFON GÖRÜŞMESİ

Ersin Kurt ve Necmi Bulut’un ilişkisi olduğunu ifade eden Çiftçi, "Olay 19 Şubat tarihinde saat 14.44’te gerçekleşiyor. Necmi Bulut ile Ersin Kurt’un ilk teması 15.01’de. Cinayetten 17 dakika sonra. Görüşmeyi WhatsApp üzerinden yapıyorlar. Olaydan yaklaşık yarım saat sonra sürekli oturdukları bir kafe var. Oraya geçiyorlar. Ersin ben ticari taksi ile geldim diyor ama getirenin Necmi Bulut olduğu tespit edildi. Olay günü gerçekleşiyor bunlar. Dosyada var ama irdelenmiyor. Birçok ilgisiz insanın ifadesi alındı Necmi Bulut’un da ifadesi alınsaydı. Bu durumlar bizi şüpheye götürüyor” dedi.

DOSYA ÜZERİNDE SİYASİ BASKI VAR

Tahir Büyükakın’ın dosya ile ilgili ifade verip vermediği ile ilgili soruları yanıtlayan Çiftçi, “Dosyada Tahir Büyükakın ile ilgili hiçbir bilgi yok, ifadesi alınmadı. Biz burada dosyada görmediğimiz kimseyi itham edemeyiz. Ben bugün Necmi Bulut’u itham ediyorsam dosyada bilgi, belge olduğu için itham ediyorum. Eğer Necmi Bulut’un bilgi sahibi olarak bile ifadesi alınmıyorsa bu bizde ciddi şüpheler doğurur. Teknik olarak görülmesi mümkün değil ama Cahit Çiftçi olarak söylüyorum siyasi baskı var. Biz soruşturma savcısını HSK’ye şikayet ettik. Hiçbir cevap gelmedi” şeklinde konuştu.

NECMİ BULUT’UN TUTUKLU SANDALYESİNDE YARGILANMASI GEREKİYORDU

Çiftçi açıklamasının devamında, “Dosyanın en büyük eksikliği HTS kayıtlar ve parasal kayıtlar. Çin malı dememdeki sebep budur. Ersin Kurt ve Necmi Bulut’a baktığımız zaman iradeleri tamamen ortaklaşa. Bu azmettirmeye götürecek düzeyde. Bunun daha da araştırılması lazım. Mevcut delillerle dahi mahkeme günü Necmi Bulut’un tutuklu sandalyesinde oturması gerekiyordu ama oturmayacak. Ben mahkemenin bu konuda objektif olacağını düşünüyorum. Bugün dosyada 14 sanık var. Asıl dava açılması gereken isim yok. Bu isim büyük bir odanın başkanı olunca siz ne düşünürsünüz. Acaba arkasında kimse var mı diye sorar herkes. Kocaeli’de birçok partinin üzerinde ölü toprağı var. Destek sıfır. Aile yalnız bırakılıyor. İnsani olarak bile destek yok. Sadece bir isim var o da Ömer Faruk Gergerlioğlu. Beğenirsiniz beğenmezsiniz. Buyurup gelsinler görsünler” şeklinde konuştu. 

02.09.2022 Cuma - Avukat Cahit Çiftçi açıklamasının tam deşifresi:

Öncelikle hoşgeldiniz.
Yaklaşık, yanlış hesaplamıyorsam bu menfur saldırının üzerinden 6 buçuk ay geçti.
Yaklaşık 3 buçuk aylıkta soruşturma süresi yani savcılık aşaması en sonunda ihtarname çıktı.
Biz de arkasından dosyayı aldık. Tabi biraz geç bir basın açıklamamız olacak bu.
Sebebi de şu, yaza girerken yaklaşık 10 klasör dosyalar, onun okunması birde yazın rehavetinden dolayı ancak bugüne denk geldi, tabi dosyada ne var ne yok öncelikle şunu söyliyim dosya aslında esaslı noktalarda çok eksik bir dosya.

Görüntü, hacim olarak geniş ve janjanlı olarak gözüküyor, ama maalesef dosyanın mevcut haliyle dahil iddianameye yansıtılmamış, niye yansıtılmamış? Özellikle birinci celse de sanık savunmalarından sonra da sebepleri emin olun daha da gün yüzüne çıkacak.

Tabi dosyada şu an da detaylara girmemem gerekiyor. Bunun da sebebini söylemek istiyorum.
Eğer detaylara girersek 14 sanıklı bir dosya 10'u tutuklu ona göre kendileri de bir ön alıp maalesef ki  bir karartma işine fazlasıyla girdiler ve yine de delil karartma dosyaları, savunmaları, saptırma yönüne gidebilirler ama şu bir gerçek, özellikle Ersin Kurt başta olmak üzere, ve devamında ki Burhan Polat ve arkadaşlarıyla ilgili bütün bağlantılar aslında dosyaya tamamen sirayet etmiş.

Burda net olarak şunu söyleyebilirim; Bir suç örgütü var!
Hiyerarşik yapı var, devamlılık var, önceden farklı gayri meşru yani yasal olmayan işleri var. Bunların bir araya gelerek yapmış oldukları bir menfur saldırı. Ama dosyanın bütünlüğü maalesef dediğim gibi iddianameye yansımamış.
Janjan'lı bir iddianame, yazılmış edilmiş sevk maddeleri doğru. Ama maddi olarak doldurulmamış, şöyle söyleyeyim; hoş bir tabir olmayacak ama çin malı bir iddianame düzenlenmiş.

Bunlar çok rahat aşılır, mahkeme yine iddianame çerçevesinde kovuşturma aşamasında yani yargılama aşamasını genişletirse, emin olun kimin kim olduğu çıkacaktır. 
Ben özellikle bu ilişkiler çerçevesinde şunu anlatmak istiyorum. Az önce dediğim gibi dosya eksik.  Eksikliğin en büyük sebepleri de örneğin Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Necmi Bulut'la ilgili dosyada ve öncesinde de çok somut veriler var, bu somut verileri savcılığa gerek sözlü gerek yazılı bildirmemize rağmen ne hikmetse hiç adım atılmıyor.

Bu somut veriler nedir, zaten basına da yansıdı Ses Kocaeli'de bu konuda yayınlar yaptı, bunu söylememizde bir mahsur yok. Ön alabilecek bir durumları da yok. Çünkü kayıtlara girmiş. Birincisi 14 15 17 Aralık 2021'de Zirve Kocaeli Gazetesi'nde 'Güngör'ü vurduracağım' eklinde haberler çıkıyor ve Tahsin Keskin o yazısında Necmi Bulut'un  olduğunu da söylüyor. Yani vuracak çok ciddi gördüm diyor.
Biz bunları Savcılığa'da sunduk, onunla ilgili verilen takipsizliğe de itiraz ettik. Takipsizlikle ilgili bize ulaşan bir sonuç yok. 
Bunu söylüyoruz, 11 Ocak'ta Rahmetli Güngör Arslan Necmi Bulut hakkında ki şikayetini yapıyor.
22 Aralık 2021'de, 11 Ocak'ta kısa tamamen suçu yansıtma amaçlı alınan bir ifadesi ama en önemli dinlenmesi gereken tanık Tahsin Keskin ve Adem denilen bir arkadaşımız, yazısında içeriğinde geçen, bunların ifadesi yok. 19'unda menfur saldırı gerçekleşiyor. Bakın tam 4 gün sonra rahmetlinin yapmış olduğu şikayet dosyası takipsizlikle sonuçlandırılıyor. Yetmiyor aynı 3 gün sonra aynı dosyayla ilgili bir takipsizlik kararı  daha.
Bu yapılabilir, nasıl yapılabilir Başsavcı bir değiştirir yeniden bir takipsizlik kararı verir. Ama bir acelecilik var kapatma var. Arkadan bakın olay gerçekleşiyor. 19 Ocak'ta Ersin Kurt ifadesinde diyor ki; ben ticari taksiyle geldim iş yerimin olduğu yerde kafeteryaya, ama getirenin Necmi Bulut olduğu da tespit ediliyor. Hts kayıtları ve plaka tanıma sistemlerinden.

Bu ve bunun gibi bunun yanında dediğim gibi Ersin Kurtun Burhan Polat'la ilişkisi, Burhan Polat'ın tetikçiyi getirdiği kişi olan Ferhat Yıldırım, Hasan Emre Çelik ile ilgili olan ilişkileri. 
Silahın temin olayı, bunlar hepsi var.

EN BÜYÜK EKSİKLİK PARA HAREKETLERİ YOK

En büyük eksiklik ne biliyor musunuz? Para hareketleri yok. 
Zaten bu cinayet işleriyle ilgilenen uzman kişiler polisler olsun ilgilenen savcılar olsun bu tür cinayet olaylarında genelde parayla spermin takibini yaparlar yani ya menfaattir ya kadındır. kadın da sokmaya çalıştılar sizler de biliyorsunuz

KADIN DA SOKMAYA ÇALIŞTILAR
Tuba uykusuz adında bir arkadaşı bizde ondan dolayı güya sevgilisiymiş Burhan kızmışta işte Rahmetli çiçek göndermiş de. Yalan olduğu zaten net olarak ortaya çıktı. Tuba Uykusuzun beyanlarıyla. Ne olacak şimdi bunun yanında paradır.
Kayıtlar isteniyor gelmiyor, hareketler gönderilmiyor. Orda işte güzellik şirketi  hiç dosyayı ilgilendirmeyen kayıtları geliyor. Böyle bir soruşturma olur mu ? Niye bizi dahil etmediklerini, biz yalvardık yakardık kardeşim 'benim yasal hakkımı kullandır' diye bakın bir yasal hakkımız için biz yalvardık. Soruşturma savcısına dilekçeler verdik. Sulh cezaya dilekçeler verdik bakın dedik 'savcı yanlış yapıyor'.  

En sonunda emin olun hepsi de gerekçesiz gerekçesiz kararlar e noldu şimdi demek ki kapatılması gereken bir yönü vardı demek ki dosyanın biz bunu anlıyoruz. 
Ha bu çıkacak mı, mahkeme yargılamasında inşallah çıkacak. Çıkması lazım çünkü bu para hareketleri, bir insanı öldürmeye gönderiyorsunuz bi menfaat temin etmeden kimse gitmez babasının hayrına eğer o kişiler arasında parasal ilişki menfaatsel ilişki yoksa böyle bir olaya girmezler, bunlar araştırılacak göreceğiz.

Bununla ilgili benim özellikle Kocaeli basınında olsun ulusal basına siyasi parti temsilcilerine çağrım var gelsinler emin olun çok şeyler öğrenecekler abartmıyorum.

BELKİ SÜRPRİZLER OLUR

Bakın bunu iddialı da konuşuyorum kimin eli kimin cebinde belki sürprizler olur. Gerçekten insafa gelecek insanlar olabilir mi olabilir bunları yaşayıp göreceğiz bizim de ona göre sorularımız var. 
Sorular soracağız niye çünkü savcının tamamen görmezden geldiği iddianamesine yansıtmadığı eylemler var. 
Ersin'le Burhan'ın ilişkileriyle ilgili başka sanıkların söylediği dikkate alınması gereken ifadeler var. 
Bunlar yok, tamam yazmış baştan sona kısa kısa böyle bir olay yok, bundan dolayı ben ilgi gösterilmesini özellikle sizlerden talep ediyorum gelin görün emin olun ki çok şeyler görülecektir. Benim söyleyeceklerim bu kadar sizlere
teşekkür ediyorum 

BASIN MENSUBU SORU:
- Ersin Kurt ile Necmi Bulut arasında bir ilişki olduğu tespit edildi mi veya kayıtlarda bunların bariz bir şekilde ilişkisi olduğu?
Cinayet olayı 19 Şubat 2022 14:44 45'e doğru gerçekleşiyor. Bunlar dosyaya yansımış Necmi Bulutla Ersin Kurt'un ilk teması 15:01'de yani yaklaşık 16 - 17 dakika sonra. Olaydan cinayetin işlendiği sıkmaya başladığı andan sonra katil çıkıp gidiyor 16 dakika sonra görüşmeleri başlıyor. WhatsApp'ta niye whatsapptan konuşuyorsun? 
O da olabilir ama çıkıyor, arkadan olaydan yaklaşık ben yarım saat diyeyim belki yanılabilirim bi 10 dakika daha ileri olabilir adliyenin ordaki arada ki kafe de orada oturdukları sürekli bi kafeterya var. Ersin ben ticari taksiyle geldim diyor. ama getirenin Necmi Bulut olduğu tespit edildi.

Tabiki olay günü bunlar dosyada var ama irdelenmiyor. Ne yaptı sayın savcımız tefrit dediğimiz ayırma işlemi yaptı. Necmi Bulut'la yanında bi başka 5 arkadaşı soruşturma devam ediyor gibi gönderdi. E kardeşim birçok işsiz insanın da ifadesini aldın ne olarak aldın? Şüpheli değil bilgi sahibi olarak.  Onun da bari bilgi sahibi olarak ifadesini al sor bi soruları. sende tatmin ol. tamam belki şüpheli olarak o sıfatı vermeyebilirsin ama bu da yok bakın bir ifadesi dahi yok ben bunu anlatmaya çalışıyorum.
Ordan oraya bi yerlere mi gidecek bizi ister istemez doğal olarak şüpheye götürüyor bu tespitler var. 

BASIN MENSUBU SORU:
Cinayet kamuoyunda sürekli takip edilen sorular sorulan özellikle iktidar partisi üzerinde bazı insanların üstüne isimler yoğunlaştı bi cinayet olarak algılanıyor ancak gerek yerel basın gerek ulusal basın gerekse konuyla ilgilenen şahısların Necmi Bulut haricinde  azmettirici olarak suçlanan avukatın iş aldığı Büyükşehir Belediyesinin üstüne gitmiyor, Tahir Büyükakın'ın adı geçmiyor biz bu konuda  haberleri de yapıyoruz  sürekli. Necmi Bulut ve Tahir Büyükakın'ın bu dosyada ifade verip vermediğiyle ilgili bir bilginiz var mı? - 
Şöyle söyliyim dosyada bir kere Tahir Büyükakın'la ilgili hiçbir bilgi yok. İfadesi alınmadı, öyle birşey yok. Kimseyi dosyada görmediğimiz gibi Necmi Bulut'u bugün itham 
ediyorsam dosyada bilgi belge olduğu için net itham ediyorum . Şimdi eğer Necmi Bulut'a bilgi sahibi olarak  sadece tanık gibi düşünün alınmıyorsa ve bunca delile rağmen bakın sağlam delillere rağmen bizde çok ciddi şüpheler doğuruyor, doğurması da normal. acaba Necmi Bulut ve sonrası da var mı diye.

BASIN MENSUBU SORU:
- Dosya üstünde siyasi baskı var mı? -
Dosyadan tabiki teknik olarak görünmesi mümkün değil, ama derseniz Avukat Cahit Çiftçi sizin hissiyatınız nedir, evet var.
Gerçekçi olarak bunu söylemeliyim, yanılabilir miyim yanılabilirim o benimle ilgili şimdi diğer ikinci sorunuzla ilgili olarak şunu söyliyim, dosyamızla bire bir ilgilendiren bi konu değil ama şunu söyleyebilirim dosyada bizim evrak alma taleplerimiz
yasal olan haklarımız reddedildiğinden dolayı biz soruşturma savcısının şikayet ettik hskya 

- Ne cevap geldi?-
hiçbir cevap yok. bekliyoruz. 
-ne kadar oldu?-
yaklaşık 3 ay falan oldu.
Onun dışındaki konuları zaten siyasi bir değerlendirme olacak konuyla ilgisi yok diye düşünüyorum yani takdir  buyurursanız tabi bizim kendimize göre görüşümüz var ama şuan da 

BASIN MENSUBU:
-Örgütlü çalışma mı var?
Bu dosyanın bütünlüğüne bakıldığı zaman baştan da söyledim yani toplantımızın başında da söyledim burda bir suç örgütü var.  Organize olarak kamuoyunda bilinir bizim yasal dayanak olarak adını koyduğumuz suç örgütü var.
Baştan da söylediğim gibi hiyerarşik yapı, aralarında kim kime bağlı, süreklilik bunlar var.
Bunun boyutu nerelere uzanır onu biz şuan da bilemiyoruz. bununla ilgili en büyük eksikliklerden biri de örgütlü suçlarda yapıdır. Ben savcıya onu da söyledim hatta Suna hanım da yanımızdaydı dedim ki örgütlü suçlarla ilgili suç örgütü olarakta tahkikatı yürütecek misiniz? hayır dedi. Ben gerek görmedim dedi. Şu anda ben dosyayı alında gördüm suç örgütü kapsamında da yürütülmesi gereken bir soruşturmaydı
Buraya girdiğin zaman soruşturma daha da genişler, 3 3 buçuk ay değil de belki 6 7 ay sürerdi bu soruşturma. En önemlisi hts kayıtları baz istasyon kayıtları çakışmalar atıyorum Necmi Bulut Ersin Kurt Burhan Polat mesela baz istasyonlarda ortak geldiği noktalar nereleri veya bunların yanında bizim bilmediğimiz başka isimler bunlar dediğiniz gibi çıkabilirdi ama yapılmadı, eksiklikler den birisi de bu. 
BASIN MENSUBU

Öldüren şahıs 1 2 aylık bir eğitim sürecinden geçtiyse hts kayıtlarından bu çıkabilir mi?-
Tabi ki o da çıkar herşeyden çıkar, bakın bugün teknolojinin geldiği ortamda htsden de çıkar kentkart kullanıyoruz biliyorsunuz basıyorsunuz otobüslerde nerden nereye gitmiş bunlar bulunur. Örgütlü suçlarda tablolar yapılır kim kimle nasıl görüşmüş merkeze alırlar ele başını ondan sonra sağda solda kimlerle ne zaman hangi tarihte bunlar hepsi çıkar, zaten dosyanın en büyük eksikliği 1 bu kayıtlar 2 parasal kayıtlar esas nokta benim çin malı iddianame dememdeki kasıt da bu.
Doldurmuşlar ama esas olması gereken bizim maddi delil dediğimiz bunlar yok. Ramazan'ın ailesiyle ilgili durum nedir tabi onu bilme şansımız yok. ama tabiki bir baskı olabilir mi ? olabilir bir para verilmiş midir 

BASIN MENSUBU
- sonuçta bir bayana yalan ifade verdirme olayı var?-
Tabi bakın ama bunun yanında sizin bu sorularınızı mahkemede cevapları hepsi çıkacak bu biraz detaya giriyor o konuya da fazla girmek istemiyorum. bu dediğiniz bütün soruların cevapları birinci celse de çıkacaktır emin olun.

BASIN MENSUBU
- şunu söyleyebilir miyiz en son olarak şuanda ki mevcut delillerle necmi bulut ve ersin kurt arasında olan ilişki en  büyük azmettirici ön suçu işleyenler olarak ortaya çıkıyor öyle mi?
Şöyle söyliyim bir kere ersin kurtla necmi buluta baktığımız zaman iradeleri tamamen ortaklaşa
ve dediğiniz gibi bu azmettirmeye götürecek düzeyde tabi bunun daha da araştırılması özellikle tekrar oluyor ama baz istasyon kayıtları para hareketleriyle bunların ben çıkacağına fazlasıyla inanıyorum ma mevcut delillerle dahi bugün necmi bulutun tutuklu olarak sanık sandalyesinde oturması gerekirdi 6 eylülde. ama oturmayacak. oturduğu zaman sorular sorulacaktı taleplerde bulunulacaktı istenecekti birşeyler savcı yapmasa da ve emin olun ben mahkemenin bu konuda objektif davranacağına inanan birisiyim çünkü yasalar çok açık bu tür davaların olmazsa olmaz delilleridir bunların hepsi çıkacaktı, yani dediğim gibi bugün dosyada 14 tane sanık var isim vermiyim 1 2 tanesi hiç açılmayadabilirdi bu dava ama asıl açılması gereken kişiyok burda şimdi bu açılmayınca ve büyük bir odanın da başkanı olunca siz ne düşünürsünüz acaba arkasında kimler var ben bunu düşünürüm cahit çiftçi olarak herkes de düşünür. 
BASIN MENSUBU:

-Size kocaeli siyaseti destek oldu mu? 
Gerek kocaelide basının üzerinde istisnalar var tabi ki sağolun geldiniz ilgileniyorsunuz ama haber yapma konusunda özellikle iktidara yakın basın olsun muhalefetten de olsun bakın genel olarak bir kaç parti isim vermiyim hepsinin üzerine sanki ölü toprağı dökülmüş, bu iktidarla ilişkileri mi var korku mudur çekinme midir onu ben de bilmiyorum. destek mestek sıfır.
Aile yalnız, gelsin insanlar görsün, bakın rahmetli kocaelinin en önemli gazetecilerinden biri. muhalefetiyle zaten tanınıyor beğenirsiniz beğenmezsiniz, ama hiç kimsenin ne öldürme hakkı yok mümkün değil
Orda sadece güngör beyi öldürmediler rahmetlinin çocuğunu da öldürdüler, çocukların, eşini de aynı şekilde. yani demek istediğim insani olarak dahi destek yok bir kişi hariç onu da zaten biliyorsunuzdur. Ömer faruk gergerlioğlu, 
ismini de söyleyelim. beğenirsiniz o parti bu parti, ben çağrı da yaptım. gelsin herkes gelsin, lütfen gelsin
meraklarını gidersinler. insan merak etmez mi kocaelide bu kadar olay olmuş bu kadar önemli kişilerin isimleri
geçiyor buyursunlar gelsinler görsünler. desinler ki avukat salladı.
TEKZİP GÖREMEDİM
rahmetlinin bu dosyayı alınca sağolsun kızı nazlıcan isimleri geçen kişiler kim varsa bana yazılarını verir misin dedim
ben aldım köşe yazılarını tek tek okudum. ve köşe yazılarında tekzip olaraktan ben birşey görmedim 
ersinin bir sulh cezaya gidip yorumları kaldırtmasıyla ilgili bir haber var diğerleri demek ki bunlar tamamı da doğru 
ve yazılan da tamamı zaten menfaat ilişkilerine, yani paranın paylaşıldığı menfaatin olduğu yere taş atmış rahmetli 
burda sadece ersine değil başkalarına da atmış. en önemlisi zaten para hareketleridir. 
çıkar bunlar, whatsapptan da çıkar merkezi kayıt sisteminden de çıkar bankacılık düzenleme denetleme kurumundan da çıkar
hepsi çıkar. 

BASIN MENSUBU
-Bugüne kadar hiç inceleme yok mu?
laf olsun torba dolsun diye yazılıp gelen cevaplar var biz onları nasıl açılacağını da mahkemede talep edeceğiz. Açılır, kayıtlar kaybolmaz gitmez devlette durur yerinde, yani zannedilmesin ki gelmedi bitti, yok öyle birşey, nasıl fetönün dosyalarında geçmişe dönük btkdan kayıtlar geliyorsa 10 sene 15 sene öncesi hele hele para kayıtları  mümkün değil silinmez çünkü para iz bırakır. her yerde iz bırakır, bu celsede tarzlarını göreceğiz hareketlerini göreceğiz bizim taleplerimiz olacak 

BASIN MENSUBU
-Tutuksuz yargılama çıkabilir mi?
çıkabilir.  çünkü orda yargılanan bazı sanıkların, tabi onu yaşayıp göreceğiz dediğim gibi duruşma da ne olacak mahkeme farklı birşey der mi. tabi biz çıkmasını arzulamayız çünkü delilleri karartırlar, ama ihtimal var mı derseniz var tabi ki. 
Ersin Kurt'a da tutuksuz yargılama olabilir mi?
O çıkarsa artık, yani dosyada öyle bir ihtimal yok dosya yani bugün hiçbir hakim kim olursa olsun hele hele delillerin toplanmadığı bir yerde tamam tutuklama bir yargılama önlemidir ama sevk maddesi hani derler ya sevk maddesinin alt üst sınırı katolog suçlardan, hepsi ersin kurta uyan bir madde.
-tutuksuz yargılama da olabilir diyorsunuz?-
burası Türkiye Cumhuriyeti  bugün Gülşen hiç yatırılmayacak bir dosyadan tutuklanıyor ama öte taraftan bir başka eşitçi yaklaşık yöneticilikten yargılanıyor 20 25 yıl yargılanıyor çıkıyor. onun için teknik olarak kesinlikle çıkmaması gerekir. çıkarsa da o zaman deriz ki dosyaya tahminimizden fazla baskı var demektir.