Avrasya Aşçılar Derneği'nin (AVADER) 16. yıl kutlamasını bir yemek festivaliyle taçlandıracak. Veysel Kavrayan festivalle ilgili açıklama yaptı.

Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu (AGAFED) önderliğinde, Avrasya Aşçılar Derneği'nin (AVADER) 28.05.2022 Cumartesi ve 29.05.2022 Pazar günü 09:00 - 19:00 saatleri arasında Metropol İstanbul AVM Ataşehir’de iki gün olarak düzenleyeceği "4. İSTANBUL AŞÇILAR FESTİVALİ (İSTCOOK FEST 2022) ve AVADER'in 16.YIL KUTLAMASI" etkinliğinde; turizm ve gastronomi sektörünün çok değerli paydaşları bir araya geliyor. 

Festivale, AGAFED önderliğinde bağlı dernekler olan, organizasyon sahibi Avrasya Aşçılar Derneği AVADER, İstanbul Aşçılar derneği İSAŞDER, Trakya Turizm ve Gastronomi Derneği TUGASDER. Marmara Profesyonel Aşçılar Derneği MAPAD, Elazığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği Uluslararası Çikolata ve Pastacılar Derneği UÇPAD ve Katmerciler ve Künefeciler Derneği KATKUNDER Yönetim Kurulu ve üyeleri katkı ve katılım sağlayacak. 

image_6487327-1

veysel

İstanbul Aşçılar Derneği Genel Sekreteri-Gazeteci Medya ve Reklam Komitesi Başkanı Veysel Kavrayan festival hakkında bilgi verdi:

ULUSLARARASI VE ULUSAL ŞEFLER YER ALACAK

"Etkinliğe İstanbul protokolünün yanı sıra, uluslararası, ulusal ve yerel şefler, aşçılar, tedarikçiler, yeme içme üreticileri, gastronomi öğrencileri, sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve üyeleri, gurmeler, meslek yazarları, akademisyenler, eğitimciler, gastronomi uzmanları, sosyal medya alan uzmanları, blogerlar, gazeteciler, turizm uzmanları, sanatçılar ve vatandaşlar etkinlikte geniş katılımla yer alacak"

image_6483441 (3)

PANELLER, ETKİNLİKLER

Organizasyon süresince, katılımcı firmaların sunumları, interaktif gösteriler, stantlarda çeşitli ikram ve sunumlar, workshoplar ile şeflerin "Gastronomide Eğitim ve Öğretim" gibi konulardaki söyleşilerden oluşan paneller, etkinlikler yer alacaktır. Katılan misafirlere sürpriz hediyeler takdim edilecektir. 

Avrasya Aşçılar Derneği AVADER'in Yönetim Kurulu Başkanı; Mehmet Ali Hatipoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Kadir Akpınar, Ömer Sarı, Onur Karamollaoğlu, Emrah Ulvi Yanar, İsmail Doğar, Sanem Öçal, Selin Şen, Betül Çengiz büyük özveriyle İstanbul'un en nadide sektör buluşmasına hazırlanmaktadır.

Gözden kaçırmayın

Çiğdem Akifoğlu: 'Ölüm Arenası' Çiğdem Akifoğlu: 'Ölüm Arenası'

Etkinliğin Ana Sponsoru: Kırıktaş Ambalaj, Mutfaklar Sponsoru: Öztiryakiler Mutfak, Mekan Sponsoru: Metropol İstanbul Alışveriş Merkezi.

KATILIMCI ÜNİVERSİTELER

Beykent Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Esenyurt Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Okan Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi.

Etkinlik Sosyal Sorumluluk Projesi

LÖSEV'e ayrılacak stant ile gelir elde etmeleri sağlanacaktır. 

Etkinliğin Yemek Teması 

"Elazığ Yöresel Yemekleri" 

Bu seneki yemek teması Elazığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği’nin katkıları ile, "Elazığ Yöresel Yemekleri ve Elazığ Kültürü” etkinlikleri yerini alacak.

Etkinlikte Kadans Project Okay Aybey sahne alarak konser verecek. 

Organizasyonda tüm misafirlere açık büfe yemek servisi ile birçok sokak lezzetinin yer aldığı ikramlar yapılacak. 

image_6483441 (2)