2018'de MHP il binasında çekildiği öne sürülen ‘rüşvet’ görüntülerinin ardından başlatılan soruşturmada sanıklar yarın ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Kendisine ait otele ruhsat alabilmek için dönemin MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ile görüştüğünü, 30 bin TL verdiğini öne süren Bahadır Bostancı şikayetçi olmuştu. Dönemin il başkanı Aydın Ünlü ise videonun montaj olduğunu öne sürmüştü. Olayda ismi geçen İzzet Erdem de bir süre sonra partisindeki görevinden alınmıştı.

VİDEONUN MONTAJ OLMADIĞI

Şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Aydın Ünlü ve İzzet Erdem hakkında dava açılırken, şikayetçi olan Bahadır Bostancı da davaya müşteki sanık olarak yer almıştı.

Yürütülen soruşturma kapsamında montaj olduğu öne sürülen videonun orijinal olduğu tespit edilmiş, sanıkların ağır cezada yargılanması gerektiği belirtilse de bölge idare mahkemesi asliye ceza mahkemesinde yargılanmasına karar verilmişti.

Sanıklardan İzzet Erdem ise parayı kendisinin değil il başkanının aldığını öne sürmüştü.

KOCAELİ 2. ASLİYE CEZA MAHKEMESİ'NDE

Rüşvet vermek ve almak suçlamasıyla açılan davanın ilk celsesi yarın görülecek.- Kocaeli 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın başlama saati ise 14.00 olarak belirlendi. Duruşmaya Bahadır Bostancı şikayetçi ve sanık, Aydın Ünlü ile İzzet Erdem sanık olarak katılacak.