Aydınlar Ocağı Kongresi yapıldı: Yeni Başkan Gürkan Uysal

Son dönem başkanı Süleyman Pekin'den bayrağı alan Uysal "İlk hedefimiz kadın ve genç üye sayımızı arttırmak olacak" diye vurguladı.

Aydınlar Ocağı Kongresi yapıldı: Yeni Başkan Gürkan Uysal
Aydınlar Ocağı Kongresi yapıldı: Yeni Başkan Gürkan Uysal
+12
Haber albümü için resme tıklayın

1985 yılından bu yana kültürel, sosyal ve siyasi konularda faaliyet gösteren ve 40. yaşını kutlamaya hazırlanan Kocaeli Aydınlar Ocağı 20. Olağan Kongre'sini Fuar içi Sivil Toplum Merkezi'nde gerçekleştirdi.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili adayı Şanbaz Yıldız, Zafer Partisi Kocaeli Milletvekili adayı Çağatay Yurtseven, İYİ Parti Kocaeli Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş, Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği Başkanı Yücel Alpay Demir, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Emre Evren, Halk Kürsüsü Başkanı Ramazan Sevinç, yönetim kurulu üyeleri Nermin Seçkin ve Tanem Uçar, Kocaeli Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin, Kocaeli Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan B Davut, Kocaeli Niğdeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cumali Bozok, Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Adem Yaman, Türk Diyanet Sen Kocaeli Şube Eski Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı, BAYŞAD Başkanı Dilek Dila Mert, Yeniden Aydınlanma Derneği Başkanı Nermin Şenses, üyesi Ali Osman Aydın, Güney Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Hizmet Dernek Başkanı Oktay Yaşar, Kosander Kocaeli Sanatçılar Kültür Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Halime Alademir ve üyelerin katıldığı Kongre'nin Divan Başkanlığı'nı İbrahim Kahraman gerçekleştirdi.

Eski Dönem Başkanları Ahsen Okyar ve Av. Ruhittin Sönmez ve Süleyman Pekin'in yaptıkları konuşmaların ardından Av. Gürkan Uysal söz alarak eski dönem başkanlarına emekleri için teşekkür etti.

Başkan Gürkan Uysal şunları kaydetti:

"Kurulduğu 3 Mayıs 1985 tarihinden günümüze kadar hem şehrimizde hem de ülkemizde kültürel, sosyal ve siyasal konularda etkin bir şekilde faaliyet gösteren Kocaeli Aydınlar Ocağı’mızda, merhum Nihat Gürer gibi, Dr. Halil İbrahim Kahraman gibi, Ahsen Okyar gibi, Ruhittin Sönmez gibi ve Dr. Süleyman Pekin gibi son derece kıymetli ve etkin isimlerin ardından Başkanlık görevini bir emanet olarak omuzlarıma almanın onurunu yaşıyorum.

SÜLEYMAN PEKİN'E ÖZEL TEŞEKKÜR

Bu onuru yaşamama vesile olduğunuz için kıymetli başkanım, selefim ve ağabeyim Dr. Süleyman Pekin Bey başta olmak üzere Aydınlar Ocağı’mızın siz değerli üyelerine şükranlarımı sunuyorum.

MİRASYEDİ OLMAYACAĞIZ

Ben ve yönetim kurulundaki bütün arkadaşlarım, bugüne kadar yapılan işlerin devamlılığının sağlanması için ne kadar ciddi bir mesai harcanması ve ne kadar ciddi fedakârlık yapılması gerektiğinin bilincindeyiz. Kendilerini az sonra tek tek tanıtacağımız yönetim kurulundaki arkadaşlarımızınher birinin,kabiliyetine, donanımına, vizyonuna ve dinamizmine güvenerek asla bir mirasyedi olmayacağımızın ve devraldığımız bu emaneti bizden sonraki arkadaşlarımıza layıkıyla devredeceğimizin sözünü veriyorum.

İKİ HEDEF: KADINLAR VE GENÇLER

Yeni dönemde teşkilat ve üye yapımızla ilgili iki hedefimiz var; İlki kadın üye ve yönetici sayımızı toplam üye ve yönetici sayısının yarısına yükseltmek. İkincisi de her meslek grubundan genç isimlerin, özellikle de Z Kuşağı olarak tabir edilen gençlerin hem yönetimimizde temsil edilmesini sağlamak hem de bu gençlerden oluşan üye profilimizi nicelik ve nitelik olarak artırmaktır. Nitekim hem kongremizin Divan üyelerinin belirlenmesinde gördüğünüz, hem de –az sonra yönetimimizi sizlere tanıttığımızda göreceğiniz üzere- bu konuda ilk adımlarımızı da atmış bulunmaktayız.

Kadın bakış açısının ve vizyonunun bize çok şeyler kazandıracağının bilincindeyiz. Çünkü kadınların bildiği çok şeyi biz erkekler bilmiyoruz ve yine kadınların farkına vardığı pek çok hususunun biz erkekler olarak farkına varamıyoruz. Yine özellikle hem çağı yakalama hem de geleceğe öncülük etme bakımında gençlerin bakış açısının bizlere çok şeyler kazandıracağının da bilincindeyiz. Çünkü gençlerin bildiği bazı şeyleri de bizler bilmiyoruz ve gençlerin farkına vardığı bazı hususların da bizler farkına varamıyoruz.

GELENEKSEL FAALİYETLERE DE DEVAM

Aydınlar Ocağı’mızın faaliyetleriyle ilgili olarak ise hepinizin bildiği geleneksel faaliyetlerimize devam edeceğiz. Üyelerimiz arasında çok sayıda akademisyen ve alanında uzman meslek erbabı var. Sahip olduğumuz bu aydın insan gücüyle milletimizin ufkunu açmaya ve milletimizi aydınlatmaya devam edeceğiz. Ayrıca şehrimize, ülkemize, toplumumuza faydalı projeler üretecek ve bu projelerin hayata geçirilmesi için ciddi bir mesai harcayacağız.

SİYASET KONUSUNDA GELENEKSEL TAVRIMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Siyaset konusundaki geleneksel tavrımızdan ve ilkelerimizden asla taviz vermeyeceğimizi, siyasette taraf olmayacağımızı ve daima siyaset üstü bir konumda bulunacağımızı da taahhüt ediyorum. Öte yandan milletin kaderini alakadar eden her konuda tavrımızı ilkeler ölçüsünde belirlemeye devam edeceğiz.

Yeni Dönem Y ö n e t i m K u r u l u

BAŞKAN Av. Gürkan UYSAL

İdris TÜRKTEN

Av. Şeref GÖNENLİ

Hikmet BALTACI

Doç. Dr. T.Serkan IRMAK

Nilay ULUSOY

Prof. Dr. Serdar FİLİZ

Gökhan ÖNAL

Yunus BATMAZ

Salih IŞIK

Şenol KARAMUS

Mustafa ÇALIM

S.Av. F.Kürşad ATALAY

Şevval GÖNENLİ

D e n e t i m K u r u l u

Abdülkadir TİRYAKİ

Fazıl TAŞ

İrfan TÜRKMEN

Nail BAKİ

Alpay ÇETİN

Sema TAMAY

İ l i m v e İ s t i ş a r e K u r u l u

Dr. Süleyman PEKİN

Av. Ruhittin SÖNMEZ

Dr. H.İbrahim KAHRAMAN

Ahsen OKYAR

Doç. Dr. Tekin YEKEN

Av. Naci KARA

Yücel Alpay DEMİR

Dr. Öğr. Üy. Nural SAVCI

Ali KAHRAMAN

Kadem DURAN

Recep SARISAKAL

GÜRKAN UYSAL

1983 Tokat / Erbaa doğumludur. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne girdi, 2003 yılında bu okulu terk edip Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi ve lisans eğitimini bu okulda tamamladı. Yüksek lisansını Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde tamamlayan Uysal, Kocaeli Üniversitesi’nde doktora eğitimine devam etmektedir. 2013’den beri Kocaeli’de yaşamakta, serbest avukatlık ve arabuluculuk yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İDRİS TÜRKTEN 1 Aralık 1949 tarihinde Tokat / Artova’da dünyaya geldi. Yıllardır Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın internet sitesini hazırlamaktadır. Emekli olan İdris Türkten, evli ve üç çocuk babasıdır.

ŞEREF GÖNENLİ 1974 yılında Burdur’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Pek çok özel şirkette hukuk danışmanlığı yapmıştır. Şu an serbest avukatlık yapmaktadır. Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 2014’te beri Kocaeli Aydınlar Ocağı’nın faaliyetlerine katılmakta ve 2019’dan bu yana yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Burdurlular Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir. Belediyelere hukuk eğitimleri vermektedir. SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlarına yönelik yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır. Evli ve bir çocuk sahibidir.

HİKMET BALTACI 27 Haziran 1980 tarihinde İzmit’te dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Enerji Ana Bilim Dalı mezunudur. Mesleği teknik öğretmenliktir. 2017’den beri Kocaeli Aydınlar Ocağı üyesi olan Hikmet Baltacı, evli ve iki çocuk babasıdır.

DOÇ.DR. TAHİR SERKAN IRMAK 26.10.1972 Trabzon doğumludur. Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümünde, Yüksek Lisansını Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümünde; ikinci yüksek lisansını Tokyo Üniversitesi, Deprem Araştırma Departmanı, Deprem Bilgilendirme Merkezi’nde; Doktora eğitimini Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümünde; Post Doktora eğitimini ise Almanya’da Alman Coğrafi Araştırma Merkezi’nde tamamlamıştır. Halen Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği, Sismoloji bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan Doç.Dr. Tahir Serkan IRMAK, bir çocuk babasıdır.

NİLAY ULUSOY 7 Mayıs 1999 Eskişehir doğumludur. Lisans eğitimini İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde, yüksek lisansını ise İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Kendisi klinik psikologdur.

PROF.DR. SERDAR FİLİZ 18 Ocak 1967 Kırşehir doğumludur. Uzmanlık eğitimini Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalında tamamlamıştır. Halen Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Temel Tıp Bilimleri, Histoloji Ve Embriyoloji bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

GÖKHAN ÖNAL 5 Ekim 1990 Tokat / Erbaa doğumludur. İstanbul Üniversitesi Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü mezunudur. Halen Kocaeli Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi devam etmektedir. Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’nde Radyoloji Teknikeri olarak görev yapan Gökhan Önal evli ve 2 çocuk babasıdır.

YUNUS BATMAZ 27 Temmuz 1981 İstanbul doğumludur. Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur. Halkla ilişkiler ve reklamcılık alanlarında çalışmaktadır. Aynı zamanda 2 yıldızlı dalgıç, lisanslı futbol ve voleybol oyuncusudur.

SALİH IŞIK 17 Ağustos 1975 İzmit doğumludur. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans mezunudur. Asıl mesleği gemi kaptanlığı olan Salih Işık şu an liman yöneticiliği yapmaktadır. Kendisi evli ve 2 çocuk babasıdır.

ŞENOL KARAMUS 2 Eylül 1979 Trabzon / Akçaabat doğumludur. İş insanı olan Şenol Karamus, turizm, ulaşım ve lojistik sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Şu ana kadar yurt içi tur organizasyonlarımızda ciddi katkıları olmuştur, bundan sonraki organizasyonlarımızda da katkısını devam ettirecektir.

MUSTAFA ÇALIM 3 Şubat 1985 Çankırı doğumludur. İstanbul Üniversitesi Sağlık Yönetimi mezunudur. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sağlık teknikeri olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Kocaeli Şube Sekreterliği, Kocaeli Çankırılılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi ve Sağlık Kulüp Başkanlığı yapan Mustafa Çalım evli ve 1 çocuk babasıdır.

FATİH KÜRŞAD ATALAY 5 Haziran 1997 tarihinde Trabzon’da dünyaya geldi. Kendisi Tonyalıdır. KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Hali hazırda avukatlık stajı devam etmektedir.

ŞEVVAL GÖNENLİ 2004 Kocaeli doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Derince’de tamamlamıştır. Şu an Kocaeli Üniversitesi Fizik Bölümü birinci sınıf öğrencisidir. 2018'den beri Aydınlar Ocağı'nın faaliyetlerine katılım gösteren Şevval Gönenli, 18 yaşını doldurmasıyla birlikte resmi üye olmuştur. Sanatın her alanına ilgi duymaktadır. Piri Reis ilkokulunda öğrenciyken okul folklor ekibinde yer almış ve ekibi Kocaeli il birincisi olmuştur.

08 May 2023 - 08:42 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı değil haberi geçen ajanstır.