Seçim süreci ocak ayının ilk gününden itibaren başladı.

Seçim tarihinin 14 Mayıs 2023 olarak resmi olmasa bile hemen hemen kesinleşmiş olmasının ardından bu süreç daha da hızlanacak.

Seçim atmosferi kapsamında siyasi partilerde çalışmalar sürerken il, ilçe başkanlarıyla yöneticilerinin milletvekili aday adayı olması konusunda da farklı bir pencereden hareketlilik gözleniyor.

İYİ Parti’de bu süreç kongre çalışmaları kapsamında genel merkezin aldığı bir kararla pratik olarak çözüldü.

Milletvekili aday adayı olmayı düşünenler kongrelerde görev olmasın kararı sonrasında Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve İzmit İlçe Başkan Pelin Coştur Filiz kongrede aday olmadı.

Milletvekili aday adayı olarak başvuruda bulunacaklar.

Yapılan kongrelerde İzmit İlçe Başkanı ve Kocaeli İl Başkanı seçilip görevlerine başladılar.

İki adaylı olarak yapılan İzmit İlçe kongresinde Ayşegül Babacan delegelerin desteğiyle başkan olarak seçildi ve ekibiyle birlikte göreve başladı.

Ofisimizi tam anlamıyla faliyete geçirmediğimiz geçtiğimiz hafta sitemizin imtiyaz sahibi Duygu Mert ile birlikte İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı  Ayşegül Babacan, İlçe Sekreteri Cemil Uslu, Başkan Yardımcıları Dilek Bozkaya, Aycan Ertekin ve Osman Ölçer’i konuk ettik.

Kocaeli Okuma Sanatı Kulübü’nün kurucusu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı ile birlikte çalışan,

“Kütüphanesiz Okul Kalmasın” sloganıyla kentimizde ve ülkemizin bir çok yerinde çocukların yararlanacağı kütüphaneler kurarak çok önemli hizmete imza atan ve bunu hala sürdüren İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Ayşegül Babacan ile 2020 yılının başlarında internet televizyonu olan TV 262’de çok keyifli bir canlı yayın yapmıştık.

Akıcı ve anlaşır bir konuşma tarzıyla keyifli bir program gerçekleştirdiğimiz bu yayın sonrasında İYİ Parti’de siyasete adım attığını görmüş ve siyasete farklı bir kimlik kazandıracak kapasitede olduğu için sevinmiştim.

İzmit İlçe Başkanlığı’na aday olması ve seçilmesi bu sevincimin daha da katlanmasına neden oldu.

İl Başkanı Şanbaz Yıldız’ın ekibinde yer alıp il yönetiminde çalışan parti yöneticisi olmanın sorumluluğunu bilen yeni başkan Ayşegül Babacan’ın birinci isim olarak görev üstlenmesi, özgüveninin yerinde olduğunu gösteriyor.

Okuma Sanatı Kulübü’nde, il yönetiminde aldığı görevleri sorunsuz yerine getirmenin gayreti içinde olmasından sonra şimdiki görevi çok daha fazla sorumluluk içeriyor.

Önünde 14 Mayıs 2023’te (Kesin olmasa da) yapılacak çok kritik bir seçim süreci var.

Bu kritik süreçte gecesini gündüzüne katarak çalışmak zorunda olduğunu bilerek bir sorumluluk üstlendi.

Genel Başkanının kadın ve İzmitli olması nedeniyle çok daha fazla çalışması gerekecek.

Bu seçimlerde partisinin beklentisi çok yüksek.

Kendisi oy oranımızı ikiye katlayacağız mesajları veriyor.

İşi zor gözükse de yaptığım televizyon programında tanıdığım günümüzde

İYİ Parti’nin İzmit İlçe Başkan Ayşegül Babacan’a güveniyorum.

Siyasete kadın elinin değmesinin bir çok artısını gördük başkan Babacan ile görmeye de devam edeceğiz.

Ekibiyle birlikte yapacağı çalışmalarda başarılar diliyorum.