Ayvalık 8. AIMA Müzik Festivali, bu yıl 50. yaşını farklı etkinliklerle kutlayan Milliyet Sanat dergisinin sponsorluğunda gerçekleşen

Golden Horn Brass konseriyle sona erdi! 22 Ağustos Pazartesi akşamı Ayvalık Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen konserde Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu bakır nefesli beşlisi olan Golden Horn Brass, müzikseverlere Barok, klasik, caz, pop ve yerel ezgilerden oluşan rengarenk bir repertuar sundu.

Eylül 1972’den bu yana 50 yıllık yayın hayatını kesintisiz sürdüren Milliyet Sanat, 2022 yılında Türkiye’nin farklı noktalarında gerçekleştirdiği sanat etkinlikleriyle 50. yaşını kutluyor. Türkiye’nin ve dünyanın kültür sanat gündeminin nabzını tutan Milliyet Sanat, sanatı ve sanatçıları desteklemeye devam ediyor. Piyanist ve müzikbilimci Prof. Dr. Filiz Ali öncülüğünde, bugüne dek yüzlerce genç müzisyene destek olan Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA) tarafından düzenlenen Ayvalık 8. AIMA Müzik Festivali’nin kapanış konseri, Milliyet Sanat sponsorluğunda gerçekleşti. Sabancı Vakfı’nın ana destekçiliğinde; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Ayvalık Belediyesi destekleri ile Ayvalık Kültür ve Sanat Vakfı (AKSV) tarafından düzenlenen festival, Golden Horn Brass konseriyle sona erdi.

Manga'nın solisti Ferman Akgül isyan etti Manga'nın solisti Ferman Akgül isyan etti

İstanbul ve Ankara'da yaşayan ve halen Bilkent Senfoni Orkestrası, Hacettepe Senfoni Orkestrası ve Mimar Sinan Devlet Konservatuvarı'nda öğretim görevlisi olan beş müzisyenden oluşan Golden Horn Brass’ın, Ayvalık’ın kent merkezi olan Cumhuriyet Meydanı’nda halka açık olarak verdiği kapanış konserine ilgi çok büyük oldu.

unnamed-16

unnamed (1)-8