İzmit Belediyesi meclisi olağanüstü toplandı. Taşıt ve iş makinesi satın alınması ve finansmanında kredi kullanılması ve mülkiyeti

İzmit Belediyesi'ne ait olan taşınmazların satışının yapılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi görüşüldü. Ak Parti Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş, “Bu şartlarda yapılan meclis toplantısında bizler cumhur ittifakı olarak oy kullanmama kararı aldık” dedi.

"Halka rağmen direnenler ile halk için çalışanların mücadelesi devam edecek" "Halka rağmen direnenler ile halk için çalışanların mücadelesi devam edecek"

İzmit Belediyesi Haziran ayı Meclis toplantısında gündeme gelen hizmet aracı satın alınması ve kredi yetkisi Ak Parti ve MHP grubu tarafından reddedilmişti. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet salı günü yaptığı basın toplantısında, “Araçsız kalma ihtimalimiz çok yüksek görülüyor. Kısa süreli ihale yapmak zorundayız. Biz satın alma konusunda kararlıyız. Bir kez daha meclisi olağanüstü topluyoruz” demişti.

OLAĞANÜSTÜ YAPILDI

İzmit Belediyesi olağanüstü Eylül ayı Meclis toplantısı bugün Belsa Plaza 9. Katta bulunan Meclis toplantı salonunda gerçekleşti.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlık ettiği toplantıda taşıt ve iş makinası satın alınması ve finansmanında kredi kullanılması ve mülkiyeti İzmit Belediyesi'ne ait olan taşınmazların satışının yapılması hususunda Belediye Başkanına yetki verilmesi görüşüldü. Gündem maddeleri yetersiz oy kullanma sayısından dolayı reddedildi