Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un ilçe belediye başkanları toplantısına CHP'li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet davet edilmedi.

Bugün yayınladığımız haberde; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un yarın (cuma) Kocaeli’ye gelerek bir dizi temaslarda bulunacağını belirtmiştik.

Bakan Kurum'un açıklanan programında saat 10:00’da Kocaeli Kongre Merkezi’nde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkanları ile toplantı yapacağı belirtildi.

Ancak aldığımız bilgiye göre, CHP'li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bu toplantıya davet edilmedi.

6'Lı masa toplantı sonrası ortak açıklama yayımladı! 6'Lı masa toplantı sonrası ortak açıklama yayımladı!

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e davet edilip edilmediğini sorduk. 7x24 Kocaeli'ye açıklama yapan Hürriyet: 

"Bakan beyin geleceğini bugün basından öğrendim. 'Davetiyeyi geldi de biz mi atladık görmedik acaba' diye hem Büyükşehrin hem de Bakanlığın kalemlerini arattım. Resmi bir davetin olmadığını teyid ettik" dedi.

NEDEN DAVET EDİLMEDİ?

Bakan Kurum'un yarın ki toplantısında ilçelerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı ilgilendiren sorunlar gündeme getirilecek. Murat Kurum’un en önemli gündem maddelerinden biri İzmit Cedit Mahallesi iken İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in toplantıya çağrılmayan tek belediye başkanı olması kamuoyunda özellikle İzmitliler tarafından hoş karşılanmadı.

Yarın Bakanın bu konuya da açıklık getirmesi bekleniyor.