Bartın Amasra'da bir maden ocağında patlama meydana geldi. Şu ana dek kurtarılan madencilerin yanı sıra 25 madencimizin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bartın'ın Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’nde, saat 18.15'de 110 işçinin çalıştığı sırada grizu patlaması meydana geldi.

40'ın üzerinde işçinin kurtarılmayı beklediği madenden son bilgiyi Bartın Valiliği paylaştı. 25 işçimiz yaşamını yitirdi.

Araç kış hazırlığı nasıl yapılmalı? Kış lastiği değişimini yaptınız mı? Araç kış hazırlığı nasıl yapılmalı? Kış lastiği değişimini yaptınız mı?

Bartın Valiliği göçükten çıkartılan 36 işçiden 25'inin yaşamını yitirdiğini, 6 işçinin ise tedavi altında olduğunu açıkladı. Daha önce kendi imkanları ile madenden çıkan işçilerin tedavileri sürüyor.

bartin-maden-elazig-arasi-kac-km

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve çok sayıda siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar patlamanın meydana geldiği olay yerine geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bartın’da, bir maden ocağında meydana gelen patlamada 22 vatandaşımızı kaybettik. Her birine yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralıların sağlıklarına bir an önce kavuşmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Yaralılardan 8’i yoğun bakımda, 4’ü serviste tedavi görüyor. 5 yaralı ise alanda kurulan Acil Müdahale Merkezinde. 2 ambulans uçak, yoğun bakımdaki hastalardan 1’ini Ankara’ya, 5’ini ise Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Yanık Merkezine ulaştırmak üzere harekete geçti" dedi.

Detaylar gelecek...