Kısa siyasi kariyeri içerisinde sıklıkla değişiklikler mevcut olan Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Başaran, işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanlığı'ndan istifa etmişti.

Gebzeli iş insanı Ömer Faruk Başaran, sonrasında Büyük Türkiye Hareketi başlatmıştı.  Şimdi de Başaran'ın seçimlere girebilmek için parti satın alma girişimlerine başladığı duyuruldu.

P A R A P A R A

Başaranlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Başaran'ın, Büyük Türkiye Hareketi’yle ilgili çok yönlü kampanya yürütüleceği ifade edildi.

Seçime girme hakkını elde eden üç parti ile satın alma görüşmelerine başlayan Başaran’ın bu konuda ciddi mesafe katettiği kaydedildi.

2002 yılında Cem Uzan’ın Genç Partiyi kurarak başlattığı hareketin bir benzerini Büyük Türkiye Hareketi çatısı altında gerçekleştirmek isteyen Başaran’ın bu son hamlesi de 'yok artık' dedirtti.

Bir süre önce eşi Evrim Kırmızıtaş Başaran tarafından kurulan ve tüm yurt ve dünyanın bir çok bölgesinde franchise verdiği ifade edilen Redstone Global Franchısıng Gayrimenkul Hizmetleri sayesinde geniş bir coğrafya ve kitlelere ulaştığı iddia edilen Başaran, Avrasya Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Genel Başkanlığı ve Türkiye Patronlar Platformu (TPP) Genel Başkanlığı dönemlerinden renkli kimliğiyle biliniyor.