Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Meclis toplantısında CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tesisleri’nin Büyükşehir Belediyesi’ne kiralanması konusunda sorular sordu.

‘BAYRAMOĞLU TESİSLERİ NE OLACAK?’

Taşdemir ayrıca, “Kiralanan bu alan Belediyemizce hangi faaliyetler için kullanılacaktır? Aynı bölgede bulunan ve kimler tarafından kullanıldığını bilmediğimiz Hüma Hatun Gençlik Kampından bölge halkı yararlanamamaktadır. Kiralanan bu tesisleri bölge halkına açmayı düşünüyor musunuz?  Bölgemizde ne yazık ki basın mensubu arkadaşlarımız için tesis bulunmamaktadır. Bağlı oldukları kurumdan kiraladığınız tesislerden basın mensuplarımızın belli dönemlere yararlanmasının uygum olacağı kanaatindeyiz” diyerek cevap istedi.

TESİS VATANDAŞIN OLACAK

Başkan Büyükakın Bayramoğlu’ndaki bu tesis için cevap vererek “Vatandaşlarımızın kullanımına yönelik bir fonksiyonlandırma düşünüyoruz. Antikkapı şirketimiz orayı işletecek kiralamasını yaptık. STK’ların orada yapacağı aktivitelerde gençlik, kadın, engelli ve basın mensuplarımızın kullanımına yönelik fonksiyonlandırılacak. Hüma Hatun Kampı’nı kimsenin kullanmadığını söylemek haksızlık olur. Gençler kullanıyor. Kentin tüm katmanlarına dönük bir yer olacak. Belediye tesisi olarak kullanmayı düşünmüyoruz. Uzun bir süredir almak için çalışıyorduk ve aldık” şeklinde konuştu.

Kaynak: bugunkocaeli.com.tr