Bu akşam saat 18.00 sıralarında Başiskele ilçesine bağlı Camidüzü Mahallesi’ndeki ormanda yangın çıktı. Henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangının ihbarı üzerine bölgeye jandarma, itfaiye, Orman Genel Müdürlüğü ve AFAD ekipleri sevk edildi. Yangının meydana geldiği bölgenin sarp olması sebebiyle ekipler bölgeye ulaşmakta zorluk yaşadı.

Bölgedeki iş makineleri ile ormanda yol açılarak yangına müdahale edildi. Ayrıca, yangın söndürme helikopteri ile havadan da müdahalede bulunuldu. Yangın, yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Ekiplerin bölgedeki soğutma çalışmaları sürüyor.

Bağırganlı Sardala Koyu'nda kadın cesedi görenleri şok etti! Bağırganlı Sardala Koyu'nda kadın cesedi görenleri şok etti!

Vali Seddar Yavuz bölgeye gitti ve incelemede bulundu. Açıklama yapan Vali Yavuz şunları kaydetti:

"Henüz sebebi belirlenemeyen bir orman yangını ortaya çıktı. İtfaiyemiz, orman teşkilatımız, AFAD, belediyelerimiz derhal harekete geçmiş ve süratli bir müdahale yapılmıştır. Ancak bölgenin sarp ve erişilemez olması dolayısıyla hava desteği istendi. Bunun üzerine bir helikopter aracılığıyla hava kararıncaya kadar sortiler gerçekleştirildi. Şu anda yangının kontrol altında olduğunu söyleyebiliriz."