İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Halkevi binasının akıbetini sorarak, Vali Seddar Yavuz'un duyarlılığına güvendiklerini vurguladı.

İzmit'in sembollerinden biri haline dönüşen İzmit Halkevi Binası'nın durumu belirsizliğini koruyor. Yıllardır onarımı yılan hikayesine dönmüş olan bina için son olarak İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol 'siyah kurdele' kampanyası başlatmış ve bina bahçesine bağlanan siyah kurdelelerle konu büyük ses getirmişti. 

AKP'li Güney'i bir kez daha topa tuttu: "Hangi cüretle?!" AKP'li Güney'i bir kez daha topa tuttu: "Hangi cüretle?!"

Kocaeli Valiliği ve Büyükşehir konuya dair çalışmalar başlatmışlardı. Ama gerisi gelmedi. 

İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol bir açıklama yayınlayarak binanın akıbetini sorarak şunları söyledi:

"Yıllardan bu yana süren ve bir türlü çözüme kavuşturulamayan İzmit Halkevi Binası onarım ve restorasyon çalışmaları konusunda yine bir belirsizlik içine girilmiştir. Kent dinamiklerinin ve kent halkının yoğun taleplerine karşı duyarlılık gösteren Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un konuya el koyarak, süreci hızlandırması bizleri memnun etmiştir. Ancak; İzmit ve Cumhuriyet tarihimizin simgesel yapılarından biri olan İzmit Halkevi Binası için 23 Kasım 2021 tarihinde ihale yapılmış, bir firmanın katıldığı ihale, 30 Aralık 2021 tarihinde yapılan bir açıklama ile iptal edilmiştir. İhalenin iptali üzerinden 45 gün bir süre geçmesine rağmen yeni bir gelişme olmamış ve kent kamuoyu bilgilendirilmemiştir.

BELİRSİZLİK BİR AN ÖNCE ORTADAN KALDIRILMALI

İzmit Kent Konseyi kurumsal çatısı altında bulunan tüm yapılar ve kent halkı olarak bu belirsizliğin bir an önce ortadan kaldırılması, kent yöneticilerimizin yeni bir vizyon olarak sundukları “Tarih ve Kültür
Kenti Kocaeli” mottosuna yakışmayan İzmit Halkevi Binasının, kent tarihine ve günümüze yakışan bir görüntüye kavuşturulması için gerekli ihale çalışmalarının ivedilikle başlatılmasını talep ediyoruz.
Kocaeli Valimiz Sn. Seddar Yavuz’un daha önce göstermiş olduğu duyarlılığa olan inancımızı koruyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz" dedi.